In the Silence – A Fair Dream Gone Mad – 2012

.

.

مترجم: نیما اشرفی

گروه پراگرسیو/اتمسفریک متال کالیفرنیایی In the Silence بلافاصله پس از انتشار آنلاین نخستین آلبوم‌شان “A Fair Dream Gone Mad” در چهارم ژوئن 2012 (پانزدهم خرداد 1391)، پیشرفت چشمگیری داشتند. این آلبوم به مدت دو روز در فهرست 100 آلبوم ام‌پی‌تری برتر هارد راک/متال (با کسب رتبه‌ی 77) در سایت amazon.com/mp3 باقی ماند و پس از انتشار، منتقدان در سایت آمازون و آی‌تونز به تحسین آن پرداخته‌اند:

.

«یک شاهکار بی چون و چرا… بی‌شک بهترین آلبوم آغازین[1] سال در بین آلبوم‌های منتشر شده در سال‌های پیش و احتمالاً سال‌های متمادی آتی» – Marc Nocerino (نویسنده)

.

«بهترین آلبوم آغازین سال برای افرادی که Katatonia، Opeth، Porcupine Tree یا A Perfect Circle را می‌پسندند. معدود آلبوم‌هایی پیدا می‌شوند که تک‌تک آهنگ‌های آن بی‌نقص باشند، اما این اتفاق درباره‌ی این آلبوم افتاد!» – frikishop (وبلاگ نویسی از اسپانیا)

.

«بهترین آلبوم اتمسفریک متال که پیدا می‌شود، و قطعاً بهترین موسیقی که گروه‌های متال آمریکایی در چندین سال گذشته ساخته‌اند.» ( Jarek Tatarek, Astheroth, Arcane Dimensio)

.

.

اعضای این گروه عبارتند از: Josh Burke (خواننده، گیتاریست و ترانه نویس)، Nate Higgins (گیتار)، Dennis Davis (گیتار باس) و Niko Panagopoulos (درامز). این گروه کار خود را از سال 2009 در ساکرامنتوی کالیفرنیا آغاز کرد و سال‌های اخیر را به پیشبرد موسیقی خود و نواختن در کلوپ‌های محلی پرداخته‌ است. شاید بهترین راه برای توصیف موسیقی این گروه، ذکر کردن نظر Marc Nocerino (نویسنده‌ی ساکن Nevada City و طرفدار این گروه) باشد که در سایت آمازون و آی‌تونز آمده است:

.

«این موسیقی رازآلود (اتمسفریک) است و با هوشمندی ساخته شده است. ترکیبی از هوک‌[2]های هارد راک، ریف[3]‌های بسیار هوی (heavy) و عناصر پراگرسیو به همراه جوی سنگین و اندوه‌بار. این موسیقی حقیقتاً مرز میان ژانرها را در هم می‌شکند تا آلبومی پدید آید که هم‌زمان هوی، گیرا، زیبا و فراموش نشدنی است.»

.

ترانه‌های این آلبوم تامل برانگیز هستند و گستره‌ی آن شامل موضوعاتی کاملاً شخصی تا ترانه‌های علناً سیاسی می‌شود. Josh Burke  خواننده و گیتاریست این گروه واقعاً از صمیم قلب می‌خواند و این را می‌توان نه تنها از ترانه‌هایی که می‌خواند بلکه از سبک صادقانه‌ی خواندنش دریافت.  گرچه برخی از ریف‌های این آلبوم مناسب آلبوم‌های دث‌متال هستند، اما Josh همچنان با صدایی نرم و احساسی می‌خواند. تمامی آهنگ‌های این آلبوم به خوبی ساخته و پرداخته شده‌اند و هر کدام از اعضای این گروه استعداد موسیقیایی بی‌نظیر خود را در این آلبوم به نمایش می‌گذارند. Josh به همراه گیتاریست دیگر گروه Nate Higgins قطعات خیره کننده‌ای از تک‌نوازی گیتار با سبک‌هایی از بلوز-جزفیوژن گرفته تا قطعات نئوکلاسیک به اجرا می‌گذارند. Dennis Davis نیز درک عمیقی از ساز خود را به نشان می‌دهد. گیتار نوازی او مرا یاد اسب‌های اصیل می‌اندازد: خونسرد و دوست داشتنی در ظاهر، اما سرشار از قدرت در وقت نیاز. این امر باعث می‌شود پلی میان نوازندگی پرشور گیتار و درام زدن قدرتمند و قاعده‌مند Nik Panagopoulos ایجاد شود.

.

اگر فارغ از ژانر موسیقی، به موسیقی عشق می‌ورزید و از آهنگ‌سازی لایه لایه و سازبندی کاملاً استادانه لذت می‌برید، حتماً این آلبوم را تهیه کنید و اگر ذائقه‌ی موسیقی‌تان مثل من باشد، این آلبوم را پشت سر هم، به دفعات و هر روز گوش خواهید داد.

آلبوم A Fair Dream Gone Mad بین ژوئن 2011 و می 2011 در استودیوی FatCat ضبط شد و Jack (Jay) Trammell وظیفه‌ی تهیه‌کنندگی و مهندسی آن را به عهده داشت. او تهیه کنندگی بسیاری از گروه‌های اهل ساکرامنتو، از جمله Broken Iris و Early States، را نیز به عهده داشت؛ اما شاید به خاطر کارهایش در صنعت سینما‌ بیشتر شناخته شده باشد؛ او موسیقی تیزر فیلم‌های مشهوری مانند In Time، Mission Impossible: Ghost Protocol، Act of Valor و Total Recall را ساخته است.

.

.

[1] آلبوم آغازین = اولین آلبومی که یک گروه می‌سازد.

[2] قطعات ملودیک یا ریتمیک که در طول آهنگ تکرار می‌شوند.

[3] تقریباً معادل هوک است، قطعات تکرار شونده

.

.

Advertisements