Accept – Stalingrad – 2012

.

.

9

.

نویسنده میهمان هامون جعفرنژاد: اگر شما هم از طرفداران هارد راک دهه هفتاد و هشتاد یا پاور متال و ثرش متال اواخر دهه هشتاد یا اوایل دهه نود باشید، ممکن است وقتی به ترک های مورد علاقه تان گوش می دهید با خود گفته باشید کاش می شد این ترک ها با کیفیتی بهتر و بالاتر ضبط می شدند که البته به دلیل قدیمی بودنشان امکان ضبط با کیفیت مورد علاقه شما عملا امکان پذیر نبود. البته گاهی اوقات هم با انتشار مجدد برخی آلبوم های قدیمی با کیفیتی ارتقا یافته ما به خواسته مان می رسیم ولی در کنار این مسئله رویداد دیگری هم هست که ما را به همان دوران ببرد، آنهم اینکه یک بند قدیمی و آشنا آلبومی جدید با متریال جدید منتشر کند ولی به همان سبک و سیاق قدیمی.

 .

یکی از این بندهای به یاد ماندنی بند آلمانی Accept است که سال 2010 پس از حدود چهارده سال دوری از دنیای موسیقی شاهکاری منتشر کرد به نام Blood of the Nations که همه طرفداران سبک پاور متال را تکان داد. اگر به این آلبوم گوش داده باشید نمی توانید ریف های بی نظیر ترانه هایی از جمله Pandemic و The Abyss را نادیده بگیرید یا از شنیدن سولوی ترانه هایی چون Time Machine یا Kill the Pain مو به تنتان راست نشده باشد.

 .

و حالا در نیمه اول 2012، Accept آلبومی دیگر با همان استایل قدیمی ولی خوش تراش تر و شسته رفته تر از قبل منتشر کرده است به نام Stalingrad. این آلبوم اگر بهتر از آلبوم قبلی نباشد دست کمی از آن ندارد و دقیقا از همان چارچوب تبعیت می کند. مثلا اگر از ترک Kill the Pain در آلبوم قبل لذت بردید Twist of Fate را در آلبوم جدید از دست ندهید. این تنها یکی از چند موردی بود که می شد به آنها اشاره کرد. ریف های سنگین، بندها (Bend)، Guitar Scream های به موقع، اوکتاو بالای وکال، Drumline های حجیم و Lyrics های تاثیر گذار تنها بخشی از زیبایی های این آلبوم را بیان می کنند.

 .

ولی با تمام این اوصاف نکته ای که بیشتر مرا جذب این آلبوم می کرد، یادآوری خاطراتی بود که در من زنده کرد. خاطره ترک های به یاد ماندنی چون Fast as a Shark و Balls to the Wall که مربوط به اولین آشنایی من با این بند بودند و حالا بعد از گذشت این همه سال بار دیگر صدای آشنای Accept یا کیفیتی خارق العاده و تکنیکی بالا به گوش می رسد. روی هم رفته، این آلبوم در ساده ترین حالت ممکن اینطور تعریف می شود: «52 دقیقه پاور متال ناب». من شخصا به دوستداران این بند نه تنها شنیدن این آلبوم را پیشنهاد می کنم بلکه توصیه می کنم که آن را با فرمت FLAC تهیه کنند و در یک سیستم صوتی قدرتمند (در صورت دسترسی) گوش کنند تا اینکه دستشان بیاید چرا Accept هنوز هم حرف های زیادی برای گفتن دارد.

.

.

Advertisements