بهترین های 2011 از نگاه مجله موسیقی سایکدلیا – بخش چهارم

.

.

بهترین های 2011 از نگاه مجله موسیقی سایکدلیا – بخش اول

بهترین های 2011 از نگاه مجله موسیقی سایکدلیا – بخش دوم

بهترین های 2011 از نگاه مجله موسیقی سایکدلیا – بخش سوم

.

.

6. Collapse Under the Empire – Shoulders and Giants

.

اولین بار با یک ویدئو با این گروه آشنا شدم . ویدئوی آهنگ The Sirens Sound . تنها نبودم . با دوستی این ویدئو را میدیدیم و تا آخر ویدئو خیره به مانیتور مانده بودیم . پس از اتمام این ویدئو دوست عزیزم تا می توانست فحش و ناسزا نثارم کرد ! بله . این گروه چنان بازی مهیبی با روان شما انجام می دهد که چنین واکنش هایی بعید نیست . این گروه دو نفره آلمانی به نظرم از بهترین و فعال ترین گروه های پُست راک هستند که به زیبائی آن را با الکترونیک می آمیزند . به جرئت می توانم بگویم کار سطح پائین ندارند . برخلاف گروه هایی چون 65daysofstatic این گروه استاد تمام عیار تلفیق پُست راک و الکترونیک است . سینگل هایی که اینها منتشر می کنند بی نظیر است و شما را تا مرز جنون می برد . سینگل امسالشان The Silent Death کشنده است ، مرگبار است ، مجنون می کند . آن سینگل را بیشتر از کل این آلبوم دوست داشتم اما اشتباه نکنید آنها خط مشی شان تغییر نمی کند . شما عناصر مرگبار را در تمامی آثار این گروه می توانید مشاهده کنید . موسیقی اینها خیلی متوهم است از آن متوهم تر ویدئوهایشان است . پس هر وقت احتیاج به توهم داشتید Collapse Under the Empire را به عنوان یک گزینه روی میز بگذارید .

.

.

5. To Destroy A City – To Destroy A City

.

تابستان سال گذشته در شیکاگو تشکیل شد . با هدف ادغام الهامات از سبک های گوناگون ، استایل های گوناگون و صداهای گوناگون و یکپارچه کردن آنها با خروجی کاملا احساسی بصورت قطعات ترکیبی . این اولین آلبوم آنهاست و بشدت خوب است . اولین آلبوم یک قدم محکم در مسیر پُست راک بوده است . وقتی آلبوم را گوش می دهید دقیقا این ادغام سبک ها را هضم می کنید . امبینت خالص ، شوگیز خالص و گهگاهی الکترونیک . گاهی فضا بشدت امبیت و آرام می شود و گاهی ریتم ها ضربانی می شوند و سر به فلک می کشند . آنها بدنبال روزنه های جدیدی برای تعریف دنیای سراسر احساس خود هستند و به نظر آن روزنه ها را یافته اند . احساسات کاملا تاریک و سیاه تا خاکستری شان . فضا سازی ساختار شکن آنها شنونده را تحت تاثیر قرار می دهد . این آلبوم را پنجمین آلبوم دوست داشتنی سال گذشته خود انتخاب کردم چون اولین آلبوم این گروه نوپا بوده و بشدت عالیست . اگر این آلبوم سوم آنها بود در این رتبه در لیست من قرار نمی گرفت .

.

.

4. Apparat – The Devil’s Walk

.

از قدیم آلمانی ها خدایگان موسیقی الکترونیک بودند . کافی است برای روشن شدن مطلب یک مثال بزنم : Tangerine Dream ! گروهی متشکل از چندین غول موسیقی الکترونیک و گل سر سبد آنها Klaus Schulze کبیر . مردی که استیون ویلسون برایش غش می کند ! حال می رسیم به Sascha Ring موزیسین برلینی که با بند تکنفره اش Apparat مشهور است . کسی که با دنس و تکنو شروع کرد و سپس سوئیچ کرد روی امبینت !! و سپس الکترونیک . شاید هنوز وی را نشناخته باشید . ایشان همان شخصی هستند که با Modeselektor آلبومی تحت عنوان Moderat ( ترکیب آپارات و مودسلکتور ) منتشر کرده اند . سریال زیبای Breaking Bad را دیده اید ؟ ترک Goodbye کار مشترک ایشان و Soap&Skin است . چشم انداز الکترونیک مینیمال این آلبوم مسحور کننده است و کاملا مناسب یک روز ساکت و بارانی است . کافیست یک بار آلبوم را تجربه کنید ! مطمئن باشید دفعات بعدی نیز وجود دارند . این آلبوم یک تجربه عمیقا همه جانبه موسیقیایی است . این آلبوم تلاشی برای خلق یک صدای جدید نیست نمایشگاهی است از چگونگی خلق یک صدای جدید و چگونگی برقراری ارتباط با شنونده .

.

.

Advertisements