Birdy – Birdy – 2011

همین جا اول پُست تکلیف خودتان را مشخص کنید . می خواهید حس خوب داشته باشید یا نه ؟ اگر جواب مثبت است این پست را تا آخر بخوانید و سپس در قسمت نظرات دنبال لینک دانلود این آلبوم بگردید . این دختر خانم جوان را تا دیشب نمی شناختم . در حال جستجو برای دانلود آلبوم های تازه منتشر شده بودم که ژانر این آلبوم باعث شد چند ثانیه مکث کنم . سایت مذکور ژانر آلبوم را فولک و ایندی دانسته بود . خواننده زن است . ترکیب جذاب و دوست داشتنی همیشگی ام . بی توجه به نام آرتیست آلبوم را دانلود نمودم . از خستگی یک روز پر مشغله و سرد چشمانم رو به بسته شدن بود که دانلود این آلبوم تمام شد و مثل همیشه کنجکاو بودم مگابایت های حافظه کامپیوترم را به باد داده ام یا نه . ترانه اول شروع شد و چشمان خسته من باز و گرد شد . مطمئن بودم مگابایت ها بر باد نرفته اند ! انگار داخل وان آب گرم دراز کشیده اید، سیگار دود می کنید و لذت میبرید . به قدری موسیقی این آلبوم و صدای این دختر دوست داشتنی است که می تواند انرژی جدیدی را به شما منتقل کند . خستگی یک روز مزخرف به انرژی های مثبت و افکار رنگی، آن هم رنگ های گرم و شاد تبدیل می شوند . قانون بقای انرژی ! بله ، انرژی نه زاده می شود نه از بین می رود بلکه از نوعی به نوع دیگر تبدیل خواهد شد . انرژی های منفی با  Jasmine Van den Bogarde یا همین Birdy خودمان ( بردی استیج نِیم ِ جازمین بانو! ) تبدیل به انرژی های مثبت می شوند . این نظریه را همین دیشب اثبات کرده ام . اما اگر کمی از بردی بیشتر بدانیم بیشتر از او خوشمان خواهد آمد . چرا ؟ پس پاراگراف بعدی را بخوانید .

بردی عزیز متولد 15 ماه می 1996 است یعنی الان فقط 15 سال دارد . متولد لیمینگتن، همپشایر، بریتانیا ! سال 2008 یعنی وقتی فقط 12 ساله بود جایزه Open Mic UK را بُرد و یکی از مهمترین دلایل شهرتش همین جایزه بود . ژانویه 2011 آهنگ Skinny Love از هنرمند ایندی فولک آمریکائی Bon Iver را کاور و منتشر کرد که این آهنگ به چارت های بیست سینگل برتر انگلستان راه پیدا کرد . مادرش نوازنده پیانو در کنسرت ها بود ، جازمین نوازندگی پیانو را در سن 6 سالگی از او آموخت و در 7 سالگی نوشتن آهنگایش را شروع کرد . هم اکنون وی در مدرسه می خواند و پیانو می نوازد . مدرسه ای در حوالی زادگاهش که بطور تخصصی به آموزش اجرا و هنرهای بصری می پردازد . عموی بزرگ جازمین نیز بازیگر بوده است و به نظر وی در خانواده ای هنرمند بدنیا آمده است و رشد می کند .

او در مسابقات استعداد یابی بریتانیا ( Open Mic UK ) دو جایزه بُرد . اول جایزه استعداد زیر 18 سال و دومی جایزه بزرگ این مسابقات آن هم در مقابل 10000 رقیب . او در این مراسم آهنگ خودش : So Be Free را در مقابل 2000 نفر اجرا نمود . بعد از مسابقه او پیشنهاد قرادادی را پیش روی خود دید . قرارداد با Good Soldier Songs Ltd از طرف Christian Tattersfield رئیس Warner Bros. Music UK و 14th Floor Records . همانطور که چند سطر بالاتر اشاره کردم کاور آهنگ اسکینی لاو از Bon Iver به چارت های مختلف بریتانیا و اروپائی راه پیدا کرد و او مشهورتر از گذشته شد . این آهنگ در یکی از اپیزودهای سریال The Vampire Diaries استفاده شد . چند روز پیش اولین آلبوم این خانم جوان و با استعداد منتشر شد و همانطور که گفتم منجر به اثبات یک نظریه جدید فیزیکی از جانب من شد ! این آلبوم در حالی منتشر شد که او تنها 15 ساله است و مجله های موسیقی و منتقدین به نام، کاملا مثبت به این آلبوم نگاه کرده اند . دیلی تلگراف و گاردین و دیجیتال اسپای به این آلبوم 3 از 5 دادند و آل میوزیک 3.5 از 5 . نسخه استاندارد این آلبوم حدود 36 دقیقه است و نسخه دولاکس آن حدودا 51 دقیقه است . نسخه دولاکس 3 ترانه اضافه دارد . سینگل Shelter کاور ترانه ای با همین نام ازگروه خوب The xx است و سینگل People Help the People کاور ترانه ای با همین نام از Cherry Ghost . لذت را از دست ندهید . همین الان دست بکار شوید . لینک دانلود در قسمت نظرات منتظر شماست .

لینک های مرتبط :

Birdy – People Help The People (Official Video)

Birdy – Skinny Love [Official Video]

Birdy – Shelter (Official Video)

Birdy @ Facebook

Advertisements