خبر شماره ده

آلبوم جدید بورزوم منتشر شد . این آلبوم که دومین آلبوم ورگ ویکرنس پس از آزادی از زندان به شمار می آید (اولین آلبوم پس از آزادی اش بلوس نام داشت و پارسال منتشر شده بود) Fallen نام دارد ، هفت ترانه دارد ، کلا به زبان نروژی است ، سبک آن متال است از نوع بلکش ! . نقطه نظر شخصی من درباره این گروه و این شخص در واقع ! : آلبوم فیلوسوفم مرا از خود بی خود می کند ، دو آلبوم دارک امبینتی که در زندان ساخت و کاملا سولوی کیبورد بودند را بسیار می پسندم . ویکرنس را یک موزیسین بسیار بسیار خوشفکر و باهوش می دانم . متاسفانه یا خوشبختانه با بلک نمی توانم ارتباط برقرار کنم ولی حداقل 3 کار از بورزوم را می پرستم . شاید آنها را در آینده بعنوان یک پست مستقل در وبلاگ معرفی کنم

 

اخیرا دو مجموعه از بهترین های کوئین ریمستر شده و منتشر شده است . این دو مجموعه می توانند یادآور خاطرات خوبی باشند البته با کیفیتی به مراتب بالاتر ! .

 

سونیک یوث ( Sonic Youth ) به تازگی آلبوم ساوندترکی برای فیلم Lights Out یا Simon Werner a Disparu منتشر کرده است . این آلبوم جز سری SYR سونیک یوث است . حالا این سری SYR چیست ؟ سونیک یوث تعدادی آلبوم تجربی و بی کلام از طریق لیبل شخصی اش ، Sonic Youth Records  یا همان SYR منتشر کرده است . نکته جالب راجع به سری SYR این است که هر کدام به یک زبان هستند . مثلا SYR1 نام آهنگ ها و آرت ورکش به زبان فرانسوی است . همینطور SYR2 آلمانی ، SYR3 اسپرانتو ، SYR5 ژاپنی و SYR6 لیتوانیایی هستند .

 

ما چگونه با موسیقی ارتباط برقرار می‌کنیم. چگونه یک قطعه موسیقی کلاسیک که شکلی از هنر انتزاعی است، هیچ زبانی ندارد و فاقد ایده‌ای صریح است، احساساتمان را برمی‌انگیزد؟ وقتی به ترانه‌های مورد علاقه‌مان گوش می‌کنیم، بدنمان همه علایم برانگیختگی احساسی را از خود بروز می‌دهد، مردمک‌هایمان گشاد می‌شود، تعداد نبض و فشار خونمان بالا می‌رود، میزان هدایت الکتریکی پوستمان پایین می‌آید و منطقه‌ای از مغزمان که مسئول تنظیم حرکاتمان است -یعنی مخچه- به صورت عجیبی فعال می‌شود، حتی خون بیشتری روانه پاهایمان می‌شود، شاید همین مسئله است که باعث می‌شود که پاهایمان را متناسب با ریتم موسیقی بجنبانیم!

حتما مطلب بسیار بسیار جالب و خواندنی موسیقی از دید نوروساینس را از وبسایت یک پزشک بخوانید .

Advertisements