DeVotchKa – 100 Lovers – 2011

 

DeVotchKa گروهی است چهار نفره که حدودا 14 سال پیش از دنور ایالات متحده برخاست . هر کدام از این چهار نفر به تنهایی یک گروهند !!! چرا؟! Nick Urata خواننده گروه علاوه بر خوانندگی  نوازنده پیانو ، گیتار ، ترومپت ، بوزوکی (تو مایه های تار خودمون ، از خانواده مندولین ، ساز اصیل یونانی) و ترمین (سازی الکترونیکی) نیز هست !!! تام هیگرمن عضو دیگر گروه نوازنده ویولن ، آکاردئون ، پیانو و ملودیکاست !!! دو عضو دیگر گروه نیز نوازنده سازهای گوناگونی چون اُرگان ، سوزافون (تو مایه های شیپورهای جنگی) ، دابل بیس ، درامز و پرکاشن ، آکاردئون و ترومپت هستند . پس روی هم رفته اینها چهار گروهند !!! که موسیقی نواحی یونان ، رومانی ، اسلاویک (مرکز و شرق اروپا ) ، بولرو : لاتین (اسپانیا ، مکزیک و کوبا) ، ماریاچی : لاتین ( مکزیک ) را با ریشه های پانک و فولک آمریکائی درآمیخته اند !!! . کلمه DeVotchKa در زبان روسی به معنای دختر است .

 

 

آنها ابتدا کار خود را با نواختن موسیقی نمایش های Burlesque شروع کردند ( Burlesque نوعی تئاتر هجو گونه است ) . آنها در سالهای ابتدائی فعالیتشان با مدل ف-ت-ی-ش Dita Von Teese همسر مرلین منسن تور برگزار می کردند . تورهای متعدد در سراسر کشور موفقیت هایی را برای گروه رقم زد . آهنگ How It Ends گروه را به طیف گسترده تری از شنوندگان معرفی کرد و در تریلر فیلم Everything Is Illuminated و بازی Gears of War 2 مورد استفاده قرار گرفت . اجرای آنها در فستیوال موسیقی Bonnaroo در سال 2006 نقطه عطفی در فعالیت موسیقیائی آنها به شمار می رود . در خلال این تور آنها با کارگردانان فیلم Little Miss Sunshine ملاقات می کنند و جاناتان دیتون و ولری فریس کارگردانان فیلم تصمیم می گیرند که ساخت موسیقی فیلم را به DeVotchKa محول کنند .

 

 

وین باتلر خواننده گروه آرکید فایر ( Arcade Fire ) به DeVotchKa پیشنهاد می کند آهنگ The Last Beat of My Heart گروه پانک راک انگلیسی Siouxsie and the Banshees را کاور کنند . آنها این ایده را جالب می بینند و کاور این آهنگ را در ای پی به شدت تحسین شده شان Curse Your Little Heart منتشر می کنند . آخرین آلبوم آنها (تا قبل از این آلبوم) در سال 2008 منتشر شده بود . گروه تورهای عظیم جهانی در ساپورت این آلبوم برگزار کرد. آلبوم نقدهای به شدت خوبی دریافت کرد . آن آلبوم در چارت بیلبورد به مقام نهم و در چارت آلبوم های مستقل به جایگاه بیست و نهم رسید . دو آهنگ این آلبوم یعنی Head Honcho و New World در فصل چهارم سریال ویدز ( Weeds ) مورد استفاده قرار گرفت . در سال 2008 روزنامه بوستونی فونیکس بهترین گروه جدید برخاسته از کلرادو خواند . آلبوم جدید ، صد عاشق ، که تاریخ انتشار رسمی آن اول مارچ است شامل 12 ترانه است و سبک آن به مانند گذشته ایندی فولک است . امیدوارم از شنیدن آلبوم لذت ببرید .

 

 

لینک دانلود در قسمت نظرات

مجله اینترنتی موسیقی سایکدلیک را از راه فید و فیسبوک دنبال کنید

Advertisements