مروری بر اتفاقات مهم دنیای موسیقی در سال 2010 : بخش دوم

 

در دنیای وسیع موسیقی هر لحظه اتفاقات بیشماری در حال رخ دادن است . اغلب از تعداد زیادی از این اتفاقات مطلع می شویم و مسلما از خیلی از اخبار غافل می شویم . اما بعد از گذشت یک سال موسیقیائی نگاه به یک سال قبل و بررسی اجمالی اتفاقات مطمئنا خالی از لطف نیست . هر چند خیلی از اخبار ممکن است تکراری به نظر آیند و علم به اینکه این مرور قطعا مروری ناقص است اما این مرور باعث می شود توجه مان به بعضی حوادث جلب شود و از خیلی از نکات جالب مطلع شویم . این مطلب بخش دوم از سری مطالبی است که به مرور اتفاقات مهم در دنیای موسیقی در سال گذشته میلادی می پردازد . امیدوارم این سری مطالب مفید واقع شود . بخش نخست را اینجـــــــــا بخوانید .

 

 

مروری بر اتفاقات مهم در ماه فوریه و مارچ 2010

دوازدهم فوریه : نسخه بازسازی شده آهنگ معروف We Are The World ، که مربوط به بیست و پنج سال قبل میشد در مراسم افتتاحیه بازی های المپیک زمستانی 2010 به قربانیان زلزله هائیتی تقدیم شد .

 

هجدهم فوریه : آهنگ We Are The World ، با 267000 دانلود در چارت های صد آهنگ داغ بیلبورد و آهنگ های دیجیتالی داغ بیلبورد  به ترتیب در جای دوم و اول تکیه زد  و بار دیگر موزیسین ها با هنرشان دست به انجام کاری خیریه زدند و به هم نوعانشان در هائیتی تا حد امکان یاری رساندند .

 

پانزدهم مارچ : نخست لازم می دانم توضیحی درباره موزه Rock And Roll Hall Of Fame بدهم . این موزه که در ساحل دریاچه ایری در مرکز شهر کلیولند از ایالت اوهایو ایالات متحده واقع شده است ، اختصاص یافته به تاریخ برخی از شناخته شده ترین و تاثیرگزارترین موزیسین ها ، تهیه کنندگان و دیگرانی که تاثیر عمده بر صنعت موسیقی راک از خود به جا گذاشته اند . در سال 2010 نیز تعدادی هنرمند و موزیسین به این لیست اضافه شد . برای دیدن لیست کامل اینجا کلیک کنید . از موزیسین هایی که سال 2011 به این لیست اضافه شدند می توان به آلیس کوپر و تام ویتس اشاره کرد .  تصویر بالا ، نمای بیرونی این موزه را نشان می دهد .

 

هفدهم تا بیست و یکم مارچ : فستیوال ، South By South West ، در تگزاس آمریکا برگزار شد .

 

بیستم مارچ : گروه پانک راک Jughead’s Revenge ، پس از تشکیل مجدد به اجرای اولین برنامه پس از 9 سال در کالیفرنیا پرداختند .

 

 

 

پایان بخش دوم . این مطلب ادامه دارد ……

Advertisements