Best Albums Of 2010

 

معمولا رسم بر این است که از کمی مانده به پایان سال میلادی تا اندکی پس از شروع سال جدید وبسایت های مختلف لیست هایی منتشر می کنند تحت عنوان بهترین آلبوم های آن سال . هر وبسایتی بنابر خط مشی خود و سلیقه موسیقیایی نگارنده گانش لیست متفاوتی را منتشر می کند . این لیست ها به چند دلیل دارای کمترین اشتراک هستند ، یکی از این دلایل گستره وسیع موسیقی است . بی شمار خواننده ، موزیسین و گروه ناشناخته ، شناخته شده و پاپیولار از یک طرف و به نسبت کمتر اما باز زیادی ژانر و سبک عمده ترین این اشتراک ناچیز است . معمولا در این وبسایت ها خبری از گروه ها و موزیسین ها مستقل نیست و سعی بر آن است که لیستی حداقل از گروه های شناخته شده منتشر شود . حتی آندسته از سایت هایی که به موسیقی غیر تجاری و غیر عامه پسند نیز می پردازند معمولا لیستی آشنا برای مخاطبانشان تهیه می کنند . این لیست ها به چند دلیل هم گاهی دارای اشتراک زیاد هستند و یکی از آن دلایل ، دلیل عمده ای چون موسیقی پاپ است .

 

هر کدام از این لیست ها به نظر نویسنده شان کامل به نظر می رسد گو اینکه هیچ لیستی کامل نیست چون هیچ کس تمام موسیقی ساخته شده در یک سال اخیر را نشنیده است . به همین دلیل تصمیم گرفتم در این مطلب نظر تک تک دوستانی که مطالب این وبلاگ را دنبال می کنند درباره بهترین آلبوم های سال 2010 جویا شوم . اما چند نکته :

 

1. مطمئنا منظور از بهترین های 2010 بهترین آلبوم هایی است که در سال 2010 منتشر شده اند و شما آنها را جز بهترین های سال می دانید نه آلبوم هایی که صرفا در سال 2010 شنیده اید ( که ممکن است تاریخ انتشار آن حتی به 30 سال پیش برگردد!) .

2. هیچ محدودیتی در ارائه لیست وجود ندارد چه از لحاظ سبک و چه از لحاظ تعداد آلبوم های موجود در لیست .

3. عکس دوم تزئینی است !

 

بجنبید ! دیگران را نیز از بهترین تجربه های سمعی خود در سال 2010 بی بهره نگذارید !

Advertisements