خبر شماره هشت

بیشتر از دو هفته پیش بود که Matthew Cooper که همه وی را با نام Eluvium می شناسند ششمین آلبوم استودیوئی خود را منتشر کرد . آلبومی با نام Static Nocturne در سبک امبینت و فقط شامل یک ترانه ! . ترانه ای با مدت زمان پنجاه دقیقه و هشت ثانیه !!! . این آلبوم درواقع مینی آلبوم به حساب می آید و ادامه ای بر ای پی Leaves Eclipse The Light است . وقتی نقدهای این آلبوم را می خواندم به وفور با جملاتی با این مضمون روبرو شدم : » نمی توانم چیزی درباره این آلبوم بگویم و بنویسم . غیر قابل توصیف ! «

 

Quantum Fantay حاصل همکاری دو دوست و عضو سابق Oregon است . این گروه بلژیکی معمولا با گروه Ozric Tentacles مقایسه و حتی توصیف می شود . ساکدلیک/ پراگرسیو/اسپیس راک خاص Quantum Fantay گاهی اسپیس راک سلیس نیز نامیده می شود . آلبوم جدید گروه Bridges Of Kukuriku نام دارد و کاملا سایکدلیک و پراگرسیو است .

 

چهارمین آلبوم استودیوئی گروه آمریکائی Agalloch تا حدودا بیست روز دیگر منتشر خواهد شد . طبق معمول آلبوم زودتر در اینترنت منتشر شد یا لو رفته است . آلبوم شش ترانه دارد وشامل بیش از 65 دقیقه موسیقی است . بجز یک ترانه اکثر ترانه ها طولانی اند . این آلبوم آلبومی کاملا اتمسفریک و تاریک است . جوهره روح ( Marrow Of The Spirit ) نام آلبوم جدید است و پیشنهاد بنده به طرفداران این نوع موسیقی .

 

 

Big Big Train جز آندسته از گروههای پراگرسیو راک یا دقیق تر بگویم Crossover Prog است که دو نوع برخورد با موسیقی شان دیده شده است . یا از موسیقی آنها لذت می برید و یا اصلا از موسیقی شان لذت نخواهید برد . حد وسطی معمولا در اینباره دیده نشده است !!! . ای پی جدید این گروه انگلیسی که 20 سال از فعالیت موسیقیائی آنها زمان می گذرد در اینترنت منتشر شده است . Far Skies Deep Time نام ای پی جدید گروه است و شامل 5 ترانه . امیدوارم لذت ببرید .

 

 

Advertisements