Unkle – The Answer EP – 2010

فُرم اول (1994 – 1996)

«Lavelle» و «Goldsworthy» بوسیله اعضای گروه هیپ هاپ ژاپنی Major Force (بعدها Major ForceWest) یعنی «ماسایوکی کودو» و توشیو ناکانیشی» بهم پیوستند. آنها همچنین بعنوان میزبان موزیسین های میهمانی نظیر «مانی مارک» (نوازنده کیبورد Beastie Boys) ، گروه The Scratch Perverts و «نیگو» طراح لباس ژاپنی و «تاکاگی کان» (هر دو از اعضای Major Force) نیزدر کارهای خود بوده اند. اولین آلبوم منتشر شده آنها، یک EP بود با نام The Time Has Come که درسال 1994 بوسیله «Lavelle» تحت نام Mo’ Wax انتشار یافت.

در سال 1995، وقتی که آنها بر روی نخستین آلبوم بلند خود کار می کردند، بین «Lavelle» و «Goldsworthy» بر سر خط مشی گروه اختلاف ایجاد میشود. » Goldsworthy » میخواست که به سبک هاوس Mo’Wax که در آهنگ های قبلی بود ادامه دهد، در حالی که «Lavelle» میخواست خواننده هیپ هاپ و راک به گروه اضافه کند. بنابراین » Goldsworthy » گروه را ترک کرده و به همکاری با Dj و تهیه کننده اهل بلفاست ، «دیوید هولمز» و «جیمز مورفی» ( از مؤسسان ریکورد لیبل The DFA) می پردازد.

از اوایل این دوره، آلبوم » Berry Meditation » و ترک های بسیاری که با «مانی مارک» و «ماریو کالداتو» تهیه کننده گروه Beastie Boys تهیه شده بود متعقبا بصورت سینگل ریلیز شد و برخی از آنها بدون حضور «Lavelle» در آلبوم Major Force West در سال 1997 منتشر شد. در اوایل سال 1998 ، سه EP اختصاصا در ژاپن انتشار یافت.

فُرم دوم (1997 – 1999)

«Lavelle» از Dj Shadow برای همکاری بر روی آلبوم نخستش دعوت کرد . «Lavelle» در واقع تمام متریال های ضبط شده قبلی را کنار گذاشت. «Lavelle» و Shadow آلبوم Psyence Fiction را در سال 1998 منتشر کردند و تحسین منتقدان را برانگیختند. آلبوم شامل حضور فوق ستاره های مهمانی نظیر تام یورک (Radiohead) ، مایک دی (Beastie Boys) ، کول جی رپ (Kool G.Rap) ، جیسون نیوزتد (Metallica) ، بدلی دراون بوی (Badly Drawn Boy) ، ریچارد اشکرافت ( The Verve ) بود . شدت تحسین آلبوم اول Unkle توسط منتقدان را شاید بتوان اینگونه تشریح کرد : سایت نقد موسیقی پیچفرک به این آلبوم 9.8 از 10 داد! .

Shadow پس از تور آلبوم Psyence Fiction از گروه جدا شد و Dj گروه The Scratch Perverts جایگزین وی شد ، کسی در کنسرت 1999 به اجرای زنده با Unkle پرداخت. همچنین در سال 1999 ، «ریچارد فایل» تهیه کننده سابق گروه ترک “Unreal” را ریمیکس و صدای «یان براون» را به آن اضافه کرد و ترک جدید تحت نام “Be There” بصورت سینگل انتشار یافت.

فُرم سوم (2000 – 2007)

در سال 2001، «Lavelle» و «File» تحت نام Unklesounds با دی جی میکسی که برای برنامه رادیویی ژاپن با نام Do Androids Dream of Electric Beats? تهیه میشد، ظاهر شدند. خط مشی جدیدی که بیشتر به سمت موسیقی الکترونیک بود. در این زمان بود که تعدادی از ترک های آلبوم Psyence Fiction در سبک Ambient ریمیکس شد.

«ریچارد فایل» در آلبوم دومی که در سال 2003 با نام Never, Never, Land منتشر شد هم نوازنده بود و هم خواننده . این آلبوم نیزشامل هنرمندان مهمان بسیاری از جمله :

Ian Brown

(Josh Homme (Queens of the Stone Age

(Robert Del Naja(Massive Attack

و

(Mani (The Stone Roses, Primal Scream بود.

«Lavelle» و «File» به انتشار آهنگ های خود تحت عنوان Unklesounds ادامه دادند. میکس آلبوم Edit Music for a Film: Original Motion Picture Soundtrack Reconstruction شامل ساوندتراک هایی بود که برای فیلم After Dark 2004 ساخته شده بود .

در سپتامبر 2006 لیبل Global Underground آلبومی با عنوان Self Defence: Never, Never, Land Reconstructed and Bonus Beats منتشر کرد، سی دی شامل ریمیکس و ترک های اضافه ای از آلبوم Never, Never, Land بود که ترک هایی بود که فقط روی DVD اصلی منتشر شده گروه در دسترس بود، همچنین شامل ریمیکسی از ترک آلبوم آینده گروه با عنوان Burn My Shadow بودکه «یان استبری» از گروه The Cult با آنها همکاری کرده بود.

War Stories سومین آلبوم گروه Unkle بود که در تابستان سال 2007 منتشر شد. این آلبوم نیز شامل هنرمندان مهمانی نظیر Josh Homme, Gavin Clark, Robert Del Naja, Ian Astbury, The Duke Spirit, Autolux و Neil Davidge بود. به دنبال انتشار سینگل «Hold My Hand» «پابلو کلمنته» از گروه Psychonauts تبدیل به عضو اصلی گروه Unkle شد.

فُرم چهارم (2008 – زمان حال)

در ژانویه 2008 گروه Unkle آلبوم More Stories را منتشر کرد، که شامل B-Side ها، ریمیکس ها و ترک های منتشر نشده War Stories بود که برای فیلم Odyssey In Rome ساخته شده بود. در همان ماه «ریچارد فایل» اعلام کرد که قصد داره Unkle را پس از 10 سال همکاری ترک کند، تا کار را با گروه خودش (We Fell To Earth) دنبال کند. در ماه مارچ گالری لازریدز لندن تابلوی War Paint را به نمایش گذاشت و اعلام کرد که از آلبوم اخیر Unkle یعنی War Stories الهام گرفته . در سال 2008 چهارمین آلبوم کامل Unkle با نام End Titles… Stories for Film منتشر شد که نوازندگان مهمانی نظیرChris Goss, Black Mountain, Philip Sheppard, Dave Bateman, Joel Cadbury و(James Griffith (Lake Trout در آن حضور داشتند . آلبوم حاوی یادداشتی بود که توسط خود «Lavelle» نوشته شده بود که » نه یک آلبوم جدید در جهت معمول ، اما موسیقی جدیدی که تحت تاثیر تصاویر متحرک بوده است » .

در 15 دسامبر 2008 آلبوم End Titles… Redux منتشر شد (بصورت محدود و به تعداد 3000 نسخه). این آلبوم شامل هفت ترک ریمیکس شده از آلبوم ‘End Titles… Stories For Film’ بود بعلاوه دو ترک “When Once It Was” و “A Perfect Storm” که هرگز تا آن زمان ریلیز نشده بود.

پس از انتشار سینگل (Heavy Drug (Surrender Sounds Mix در اگوست 2009 گروه شروع به ضبط آلبوم جدید استودیوئی خود با نام Where Did the Night Fall می کند که ماه می 2010 منشر شد و حالا EP تازه منتشر شده گروه ، با نام The Answer EP که در آن هنرمندانی چون Gavin Clark و Big In Japan به همکاری با Unkle پرداختند . می توانید لینک دنلود را در قسمت نظرات پیدا کنید .

ترجمه : اشکان شکیب وند

Advertisements