Lights Out Asia – In The Days Of Jupiter – 2010

مکان : میلواکی ، ویسکانسن ، ایالات متحده آمریکا

زمان : فوریه سال 2003

هدف : تشکیل یک پروژه موسیقیائی امبینت

Chris Schafer و Mike Ystad که هر دو از اعضای گروه  Aurore Rien بودند تصمیم گرفتند با یکدیگر کار مشترک موسیقی انجام دهند و در مسیری حرکت کنند که تجربی تر و با حضور پر رنگ تر الکترونیک نسبت به گذشته باشد. پروژه موسیقی که بعدها Lights Out Asia نام گرفت. از اتاق خواب تا زیرزمین ، از اتاق نشیمن تا بیرون از خانه در مکانهای مختلف آهنگ نوشتند و ساختند و اینگونه بود که Garmonia (آلبوم اول) متولد شد. این آلبوم اولین آلبوم مستند و رسمی بود که تحت نام Lights Out Asia منتشر شد. در این آلبوم که تحت حمایت SunSeaSky منتشر شد دوست قدیمی شان، گیتاریست متبحر، باهوش و با تجربه اسپیس راک ،Mike Rush به آنها اضافه شد.

Lights Out Asia در ادامه مسیر خود احساس ایندی راک، زمختی و افسردگی الکترونیک و المنت های دریم پاپ (Dream Pop) را با هم آمیخت تا به نوعی موسیقی جادوئی و عرفانی برسد. پست راک زیبای Lights Out Asia که همزمان از المنت های امبینت، الکترونیکا و شوگیزینگ بهره میبرد از موسیقی بعنوان ابزاری شنیداری استفاده می کند و با در دست گرفتن تخیل شنونده، او را وادار به تصویر سازی در ذهن خود می کند. تصاویری مبهم، تاریک و مملو از توهم. فقط سعی کنید چشمان خود را ببندید و روح خود را به موسیقی بسپارید … فقط !!! احتیاط کنید !!!

برخلاف اکثر گروههای پست راک ،Lights Out Asia از خواننده بهره می برد هرچند که تراک های ایسترومنتال نیز در کارهای گروه به چشم می آیند. گروه تاکنون 4 آلبوم استودیوئی منتشر ساخته است. بعد از Garmonia آنها Tanks and Recognizers و Eyes Like Brontide را در سالهای 2007 و 2008 منتشر کردند. اولین باری که موسیقی شگفت انگیز Lights Out Asia را شنیدم دچار چندگانگی در احساسات شدم. تعجب، تحسین، توهم و … و هم اکنون آلبوم جدید آنها In The Days of Jupiter منتشر شده … لحظاتی رویایی برای خود خلق کنید با این آلبوم.

Advertisements