Matthew Bellamy

Matthew Bellamy

muse,matthew bellamy

با سلام خدمت دوستان عزیز .

در ابتدای این پست می خواهم به چند نکته اشاره کنم . اول اینکه مرکز دانلود وبلاگ بزودی افتتاح می شود و شما عزیزان می توانید آهنگ های آپلود شده را براحتی دانلود نمائید . برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید . دوم اینکه باید اذعان کنم که زمان کاملآ سلیقه موسیقیائی مرا دستخوش تغییر قرار داده است . این وبلاگ در بدو تآسیس خود یعنی نزدیک چهار سال پیش با مطالبی از سبک های دیگر معمولآ آپدیت می شد ولی این وبلاگ نیز با گذشت زمان و با افزایش سنش به مانند خود من تغییر کرده است . در حال حاضر بیشتر روی راک تمرکز کرده ام تا متال . البته آن چیزی که بدون تغییر مانده علاقه من به موسیقی است . در این راستا بیشتر مطالب وبلاگ تا مدتی بیشتر به موسیقی راک اختصاص پیدا خواهد کرد . این بدان معنی نیست که دیگر وبلاگ با مطالبی از موسیقی متال بروز نخواهد شد .  یکی از گروههای مطرح راک حال حاضر گروه میوز است . فکر نمی کنم احتیاج به توضیح بیشتری باشد . میوز گروه قدرتمند و مطرحی است . در این پست به معرفی وکالیست و گیتاریست این گروه » متیو بلامی » می پردازم . امیدوارم این پست مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد .

muse,matthew bellamy

Background Information

Matthew James Bellamy : نام کامل

سن و تاریخ تولد 29 June 1978   , 29 ساله ( تا زمان نگارش این متن )

ژانر موسیقی : آلترناتیو راک . پراگرسیو راک .

مسئولیت ها : موزیسین ،  خواننده ،  گیتاریست

ساز ها : ،   گیتار  ،  کیبورد  ، پیانو  و Occasional Strings

سالهای فعالیت : 1992 تاکنون

Museگروه :

Note

متیو بلامی متولد نهم ژوئن سال 1978 در شهر کمبریج انگلستان می باشد . او خواننده ، گیتاریست و پیانیست گروه راک میوز است و بخاطر صدای تیز و غیر طبیعی خود ، توانائی اش در نوازندگی پیانو و گیتار و همچنین اجرای انرژیک و داینامیکش در اجراهای زنده  مشهور است .

Background

جورج – پدر متیو – ریتم گیتاریست گروه راک انگلیسی The Tornados در دهه 1960 میلادی بود . The Tornados اولین گروه انگلیسی است که در آمریکا نامبروان شده است . مرلین – مادر متیو – در بلفاست متولد شد و در دهه 70 میلادی به انگلستان مهاجرت کرد . وی در روزهای اول حضور در انگلستان جورج را که در آن زمان به عنوان یک راننده تاکسی در لندن مشغول به کار بود ملاقات کرد . سپس این دو به شهر کمبریج انگلستان نقل مکان می کنند . پُل برادر بزرگتر متیو در این شهر متولد می شود . در اواسط دهه 80 آنها به Teignmouth ، Devon می روند و متیو در این شهر در کالج Teignmouth Community مشغول به تحصیل می شود متیو هم اکنون به همراه نامزد خود » Gaia « در Como ایتالیا اقامت دارد .

Childhood

متیو نوازندگی پیانو را از سن 6 سالگی شروع کرد . ولی گرایش به گیتار از سن 14 سالگی به بعد بود .متیو می گوید : » تا سن 14 سالگی موسیقی بخشی از زندگی من و بخشی از حلقه خانوادگی ما بود . چراکه پدرم موزیسین بود و عضو یک گروه بود . از زمانیکه با پدر بزرگ و مادر بزرگم زندگی کردم – از 14 سالگی به بعد به دلیل جدائی پدر و مادرش –  به تنهائی و برای خودم موسیقی را دنبال کردم و حس کردم به آن نیاز دارم . »

Lyrics

لیریک نویسی متیو نسبتآ ساده است و مربوط به حوادث روز دنیا نمی شود اما مفاهیمی مثل انتهای دنیا ، ماوراء الطبیعه ، تکنولوژی و مذهب و دین بیش از سایر مفاهیم در لیریک های وی مشاهده می شوند .

Influences

شیوه نوازندگی پیانوی وی ملهم شده از کار پیانیست های رمانتیک مثل Sergei Rachmaninoff و Franz Liszt است . این امر موجب می شود تا استایل رمانتیک با استایل راک در اغلب ترانه های میوز آمیخته شود . بسیاری از قطعات ساخته شده توسط متیو مثل Space Dementia و Megalomania و Ruled by Secrecy شامل عناصر قطعه اول Piano Concerto No. 2 از پیانیست Rachmaninoff می باشد . همچنین به یاد بیاورید آهنگ Butterflies and Hurricanes را و الهام آن از قطعه سوم Cadenza . متیو اغلب اجراهای زنده را با سولوهای طولانی و رمانتیک پیانو شروع می کند مثل اجرای Prelude in C-sharp minor .

اما نوازندگی گیتار . متیو اعلام کرده بیشترین تآثیر را از Jimi Hendrix ، The Edge از U2 ، Syd Barrett از Pink Floyd و Tom Morello از Rage Against the Machine گرفته است . این موضوع بخصوص در آهنگ های مبنی بر ریف آلبوم دوم گروه یعنی Origin Of Symmetry مشهود است . نمونه بارز آن را در استفاده زیاد متیو از افکت های Pitch-Shifting در سولوهایش می بینیم برای مثال نگاهی به آهنگ Invincible از آلبوم Black Holes And Revelations بیاندازید . بلامی همچنین علاقه زیادی به گیتار های غیر عادی و سفارشی دارد . در نمایش های گروه او معمولآ گیتار ها را برای هر آهنگ عوض می کند . او یک گیتار هفت رشته Manson دارد که در اصل برای یک موزیسین جاز ساخته شده بود . او از این گیتار برای آهنگ Citizen Erased استفاده کرد .

Achievements

متیو بلامی اخیرآ در رده بندی 100 گیتاریست برتر دنیا که توسط مجله Total Guitar منتشر شد در رده بیست و نهم (29#) قرار گرفت . در لیست 100 ریف یرتر ( Top 100 Riffs ) که در همین مجله به چاپ رسیده نام او با ریف آهنگ Plug In Baby در رده هشتم برترین ریف ها ( 8# ) خودنمائی می کند . از ریف آهنگ Plug In Baby در لیست بهترین ریف های تاریخ موسیقی راک نامبرده شده است . این لیست توسط مجله Q ( Q Magazine که یکی از معتبرترین مجلات مربوط به موسیقی راک است ) منتشر شده است . همچنین ریف آهنگ Stockholm Syndrome در مرکز رادیوی استرالیا بعنوان یکی از بهترین ریف های تمام زمان ها شناخته شد . این ریف بالاتر از ریف آهنگ Smells Like Teen Spirit گروه معروف نیروانا ( Nirvana ) قرار دارد . مجله Total Guitar ماه مارس سال 2007 اقدام به انتشار لیست 100 ریف برتر راک کرد که در این لیست نام سه آهنگ میوز به چشم می خورد که Supermassive Black Hole در جای نود و سوم ( 93# )  ، Knights Of Cydonia در جای بیست و یکم  ( 21# )  و Plug in Baby در جای هشتم  ( 8# ) این لیست قرار دارند .  مجله NME در اقدامی جالب دست به انتشار لیست قهرمانان موسیقی راک اند رول ( Rock’n Roll )  زد . Matthew Bellamy در این رده بندی چهاردهم ( 14# ) است . او در این لیست بالاتر از Lennon فقید ، Dylan و بسیاری از موزیسین های بزرگ ایستاده است . آلبوم Black Holes And Revelations میوز ( Muse ) منتشر شد�
� به سال 2006 میلادی از طرف مجله
Planet Rock (Planet Rock Magazine ) به عنوان بهترین آلبوم سال برگزیده شد . مجله Total Guitar نیز در سال 2005 متیو را اولین نابغه گیتار قرن بیست و یکم معرفی کرد .

Musical Equipment

muse equipments

بلامی از گیتار های سفارشی Hugh Manson استفاده می کند . او بیش از ده Manson دارد . اولین و معروفترین گیتار او همان گیتار نقره ای Manson اوست . این گیتار در کارخانه Z.Vex Fuzz ساخته شد که به بلامی صدای مورد نظرش و همچنین توانائی استفاده از فید بک های کنترل شده را داد . بعلاوه این گیتار یک MXR Phase 90 Phaser ، یک Roland Midi Pickup دارد و از پیک آپ های Seymour Duncan و Kent Armstrong استفاده می کند . بقیه گیتار های مانسون وی نیز همین ویژگی ها را دارند ( البته بجز گیتار هفت رشته متیو که در اصل برای وی ساخته نشده بود ) . گیتار مشکی مانسون وی یک MIDI Strip دارد که یک Digitech Whammy IV را کنترل می کند . برای آخرین آلبوم میوز ( Black Holes And Revelations – 2006 ) او یک گیتار جدید خریداری کرد . نام این گیتار Black Kaoss Manson است . این گیتار شامل دو Hot P-90s ، یک سیستم Fernandes Sustainer روی گردن گیتار و یک پد Kaoss می باشد . او همچنین M1D1 را خریداری کرد که شبیه همان Black Kaoss است اما تفاوت هائی با آن دارد . وی بدلیل استفاده از یک Jackson Randy Rhoads و یک Ibanez Detroyer در اجراهای زنده بر روی Stage مشهور است . بلامی از امپ هد ( Amp Heads ) های دایزل ( Diezel ) و Marshall Mode Four Cabinets استفاده می کند . وی دلیل اسن کار خود را اینگونه بیان می کند : » ما از مارشال استفاده می کنیم زیرا هنگامیکه ما روی آنها بالا و پائین می پریم آنها هنوز کار می کنند و صدای آنها بسیار خوب است …. واقعآ خوب !!! » .

Religion And Interests

متیو یک Atheist است (Atheist کسی که منکر وجود خداست و اعتقاد دارد خدا وجود ندارد ) . بلامی به نظریه خیانت علاقه دارد و این ایده را در نغمه ای اینگونه می شنویم : خون را از روی دستهایت پاک کن تا  دخترک متوجه نشده است … .

بلامی همچنین به متافیزیک هم علاقه مند است  و همچنین از نظر عقیدتی کمی به مینارد جیمز کینان ( Maynard James Keenan ) خواننده و مغز متفکر گروه تول ( Tool ) شباهت دارد . چون هر دو گروه به نویی به آینده گرایی معتقدند و این حس را می توان در اکثر کارهای تول و میوز مشاهده کرد . با انتشار آلبوم جدید ( Black Holes And Revelations ) همگان متوجه بروز تم سیاسی در اشعار متیو بلامی می شوند . به عنوان مثال در Exo Politics می گوید :

… و رهبران ما در حال دروغ گفتن هستند …

همچنین اشاره ای به حضور موجودات فضایی در اطراف ما دارد در حالیکه سیاستمداران آن را دروغین می خوانند . در 26 آگوست 2006 متیو بلامی در حین اجرای زنده پیراهنی را تحت عنوان طوفان ترور امضا کرد در حالی که هیچ اظهار نظری در آن مورد نکرد .در مصاحبه ایکه بعد از آن اجرای زنده انجام شد ایده خود را در مورد تروریسم ایگونه شرح داد : » آیا ما واقعا باور می کنیم که مردی در یک غار در افغانستان رهبری و هدایت ناباورانه ترین حمله تروریستی را در تاریخ ایالت متحده عهده دار بوده است؟ من فکر می کنم که 11 سپتامبر کار گروه های پرقدرت و مافیایی در درون خود آمریکا بوده تا بدینوسیله بتوانند نقشه حمله به ذخایر طبیعی واقع در خاور میانه را طراحی کنند . از دیدگاه من ( متیو بلامی ) آمریکا به یک پرل هاربل دیگر در عراق احتیاج دارد . و این خود دلیلی کامل برای سیاستمداران آمریکا و انگلیس بود تا به جنگی به ظاهر موجه در عراق و خاورمیانه بروند . »

Advertisements