Godsmack Interview

Godsmack Interview

گفتگوئی با درامر گروه Godsmack , شانون لارکین

Godsmack Drummer-Slipknot-Metal

آخرین آلبوم استودیوئی Godsmack , Godsmack IV , با بقیه آلبوم های گروه فرق داشت . فرانت من گروه Sully Erna , , به بقیه اعضای گروه اجازه داد تا آنها قسمت عمده موسیقی آلبوم را بنویسند تا او بتواند روی لیریک ها تمرکز کند . این بند برخاسته از Boston موفقیت های زیادی در صحنه های متال و هارد راک داشته است : چندین آلبوم Multi-Platinum , دسته ای از آهنگ های موفق و چهار بار کاندید شدن برای جایزه گرمی . این مصاحبه با درامر گروه , Shannon Larkin  , که سال 2003 و از آلبوم Faceless به گروه پیوست انجام شده است . او یک فرد کهنه کار در موسیقی است و سابقه همکاری با Ugly Kid Joe و همچنین Glenn Tipton از بند Judas Priest را داشته است . این مصاحبه زمانی انجام شد که گروه خود را برای اجرا در The Tonight Show آماده می کرد . این مصاحبه توسط Chad Bowar انجام شده است .

Chad Bowar : هی . از اجرا در Jay Leno Tonight هیجان زده اید نه ؟

Shannon Larkin : بله . همینطوره . ما الان در اتاقی سبز نشسته ایم . ما در حال چک کردن صداهایمان هستیم . واقعآ نمایش های هیجان انگیزی خواهیم داشت .

CB : ما فقط تلویزیون را روشن می کنیم و آنجا شما در حال اجرا کردن یک آهنگ هستید . به ما بگوئید وقتی شما یک همچین اجرائی خواهید داشت دقیقآ چه اتفاقاتی پشت صحنه رخ می دهد ؟

Sh L : ماساعت 10 صبح اینجا رسیدیم و اولین ساوند چک ( Sound Check ) را ساعت 11:30 انجام دادیم . این چک آپ فقط برای موسیقی بود . چک کردن صداها . چک آپ صوتی در واقع . سپس یک ساعت استراحت کردیم . سپس نوبت چک کردن دوربین ها می رسد و اطمینان از درست کار کردن آنها . سپس شما به رختکن ( Dressing Room ) بر می گردید و مصاحبه های تلفنی شروع می شود . در حدود 5 دقیقه قبل Jay اینجا بود و با ما صحبت می کرد . ما دفعه سومی است که در این برنامه حضور پیدا می کنیم .

CB : بسیاری از مردم در وصف آلبوم جدید شما ( Godsmack IV ) آنرا بالغ و خیلی کامل می خوانند . آیا شما با این حرف ها موافقید ؟

Sh L : بله , حدس می زدم . ما بندی حدودآ  10 ساله هستیم , پس امیدوارم به بلوغ و تکامل رسیده باشیم . صدای گروه تغییر کرده است و بهتر شده است . Sully ( وکالیست گروه ) به سه نفر از ما اجازه داد در این ریکورد کمی بیشتر بنویسیم , به ما اجازه داد تا خودمان را کمی بیشتر از قبل نشان دهیم .

CB : و در این زمان این صداها به مانند پروسه ریکورد آلبوم کمی متفاوت تر از قبل بود …..

Sh L : پیوستن من در ابتدا به گروه از تقدیر و سرنوشت بود , چرا که Sully در دو آلبوم اول درامز می زد . من در موقعیتی آمدم که او به درامز زدن عادت کرده بود , بنابراین در پارت های درامز ریکورد Faseless رد دست های او به چشم می خورد . ما با هم بسیار بسیار راحت بودیم و در ریکورد آخر حتی بیشتر از قبل . او به من اجازه داد کار خودم را انجام دهم . دلیلش این بود که بسیاری از آهنگ ها را ما نوشته بودیم . قبلآ Sully 90% کار را می نوشت , بنابراین یک دید کلی نسبت به اینکه پارت های درامز چگونه باید باشد پیدا می کرد . بنابراین آزادی عمل چندانی برای من وجود نداشت . زمانیکه من با آهنگی با دید شخصی ام بیایم که دقیقآ می دانم چگونه باید اجرا شود هم برایم آسانتر است هم جالب تر . من آنرا می شنوم و احساس می کنم من بسیار بیشتر از یک قسمت آن آهنگ هستم .

CB : شما نزدیک به 40 آهنگ برای این آلبوم نوشتید و در نهایت آهنگ ها را به 11 عدد کاهش دادید . این پروسه چگونه کار می کرد ؟

Sh L : این بند Sully است و دیدگاه او . او موسیقی های زیادی را بررسی می کند و آهنگ هائی را انتخاب می کند که می خواهد در آلبوم باشند . ما همه می گوئیم » عالیه » . او معمولآ باید نسبت به خیلی چیزها دید داشته باشد . از کار هنری گرفته تا تولید و مهندس های همکار و استودیو و آنچه در تلویزیون اجرا می کنیم . همه چیز . زمانیکه وقت انتخاب آهنگ ها فرا می رسد فقط و فقط Sully است .

CB : با نامبروان شدن آهنگ Speak در چارت های راک برای چندین هفته , آیا انتظار شما برای موفقیت آلبوم افزایش یافت ؟

Sh L : توقع داشتیم فروش بالائی داشته باشیم . ما خیلی خوشحال می شدیم اگر آلبوم دو یا سه میلیون می فروخت و بزذگترین ریکوردی می شد  که تاکنون انجام داده ایم , اما در واقعیت تنها احتیاج به تور داشتیم و اینکه سخت کار کنیم . بنابراین ما می توانیم ریکورد دیگری بسازیم و تور دیگری برپا کنیم و زندگی را ادامه دهیم .

Godsmack Drummer-Slipknot-MetaL

دیدگاه نویسنده وبلاگ در مورد آلبوم IV

به نظر من Godsmack در میان خیل عظیمی از گروههای آلترناتیو متال گروه موجهی است اما کار گروه عاری از نقص و نقد نیست . نگاهی به سه آلبوم اول گروه پیشرفت آنها را در جنس موسیقی مورد علاقه شان بخوبی نمایش می دهد . آنها در هر آلبوم رشد کمی و کیفی قابل ملاحظه ای نسبت به آلبوم قبلی البته در سبک خود داشتند . آهنگ های Godsmack بسیار به هم شبیهند . جنس موسیقی آنها خشن است و در انتهای هر آهنگ یک سولوی تقریبآ معمولی را شاهدیم . سولو ها بسیار به هم شبیهند . این مورد به نظرم برای گروه نقص به شمار می رود . فضا سازی ها علیرغم اینکه خودم تقریبآ آن را می پسندم ولی بسیار شبیه هم کار شده . شاید دلیل ریلیز آلبوم The Other Side همین موضوعات بود . شباهت بسیار کارهای قبلی به هم باعث شد تا Godsmack آلبومی کاملآ آکوستیک روانه بازار کند و آن را روی دیگر موسیقی خود بنامد . این آلبوم قدرت کافی نداشت هر چند که  چند تراک جالب داشت . اما IV . آخرین آلبوم فول لنگث منتشر شده از Godsmack تا به امروز . آلبوم شامل فضا سازی متفاوت از آلبوم های قبلی است ولی به نظرم ضعیف کار شده و اگر قرار بر این بود تغییر در فضاسازی در جهت پیشرفت باشد معکوس جواب داده . باز هم در انتهای هر آهنگ سولو ای می آید که شباهت آن به کارهای قبلی ضعف گیتارست را در اجرای سولوهای زیبا و متفاوت نمایان می کند . در این آلبوم برای اولین بار سازهای کوبه ای که وکالیست در نوازندگی آنها تبحر دارد به وضوح در آلبوم نقش ایفا می کنند و حال و هوائی خاص به این آلبوم بخشیده اند . در کل آلبوم Faceless – 2003 را بهترین آلبوم گروه تا به امروز می دانم . در این آلبوم نیز ترانه Speak فضائی مشابه کارهای قبلی دارد . یکبار شنیدن این آلبوم هیچ ضرری ندارد ولی اگر نتوانستید آن را گوش دهید به نظر من چیزی را از دست نداده اید .

برداشت از مطالب این وبلاگ تنها با ذکر این وبلاگ به عنوان منبع مجاز است .

از آنجائی که صفحه لینک های این وبلاگ مجزا است و بصورت شخصی مدیریت می شود لذا کسانی که مایل به تبادل لینک هستند لینک این وبلاگ را اضافه کنند و سپس در قسمت نظرات این موضوع را اعلام کنند تا در اسرع وقت لینک آنها به صفحه لینک های این وبلاگ اضافه شود . از حسن توجه شما نسبت به این وبلاگ و همراهیتان با آن کمال تشکر را دارم .

تا آپدیت بعدی فعلآ …………………………

Advertisements