All About Creed

» حماقت بزرگترین نیروی روحانی تمام تاریخ بشر است . باید در مقابل آن سر تعظیم فرود آورد , چون همه جور معجزه ای را می توان از آن انتظار داشت . «

Creed Band - Slipknot - Metal Version 2.00

Creed

All About Creed Band :

Brief Information , Background , Discography , FAQ , Awards

Brief Information

Creed:

Band Name

1995:

Formed

Tallahassee – FL – USA :

From

: Modern , Alternative , Hard Rock & Post – Grunge

Genres

Wind – Up Records:

Label

: Scott Stapp ( Vocal )

Members

Mark Tremonti ( Guitar )

Scott Phillips ( Drums )

Brian Marshall ( Bass )

Creed Band - Psychedelia Music E-Zine

Background

با سلام خدمت دوستان عزیز و متال بازان گرامی

قبل از شروع باید بگویم که جملات ابتدائی ربطی به موسیقی و این پست ندارد . تحولات اخیر اجتماعی کشورمان و اتفاقات جاری آن مجبورم کرد این جملات را بنویسم ( البته این جملات را از جائی برداشت کرده ام ) . در این مورد بعدآ بیشتر بحث می کنم .

کرید گروه معروف و بزرگی است که شاید بسیاری از شما دوستان با آن آشنائی داشته باشید . کرید موسیقی و اشعار قابل قبول و زیبائی دارد که هر طرفدار واقعی موسیقی را تحت تآثیر قرار می دهد . کرید گروه بسیار بزرگی است که سه آلبوم فوق العاده دارد در واقع شما وقتی به آهنگ های کرید گوش می کنید به این نتیجه می رسید که همه چیز در جای خود قرار دارد . موسیقی زیبا , صدای مخصوص Stapp و اشعار زیبا و قوی چرخه ای کامل در سیر تکاملی کرید بوده اند . به همه علاقه مندان به موسیقی ( البته خود موسیقی ! ) پیشنهاد می کنم موسیقی کرید را موشکافانه گوش کنند و از آن لذت ببرند و بار دیگر تآثیر شگرف موسیقی را بر روح و روان خود به عنوان یک هنر دریابند چرا که ما انسانیم و بنده خداوند بزرگ و خداوند دوست دار زیبائی است و ما نیز به تبع سرشت و فطرتمان به مانند پروردگارمان دوستدار زیبائی .

در این قسمت کمی جزئی تر به پیشینه این گروه خوب می پردازم . گروه توسط Scott Stapp و Mark Tremonti در سال 1995 تشکیل شد ( که از دبیرستان با همدیگر دوست بودند) و در روز چهارم ژوئن سال 2004 اعلام شد که گروه کرید منحل شده است . نام اولیه گروه Naked Toddler بود که به پیشنهاد بیسیست برایان مارشال به کرید تغییر یافت . تابستان سال 2000 بیسیست گروه برایان مارشال در یک مصاحبه رادیوئی نسبت به استایل نگارش آخرین آهنگ های Pearl Jam انتقاد می کند . او بعدآ عذرخواهی می کند و Stapp در وب سایت رسمی گروه نظرات مارشال را شخصی و نه نظر دیگر اعضای گروه می داند و چند ماه بعد درست قبل از شروع رسمی تور آمریکائی گروه اعلام شد که مارشال دیگر عضوی از گروه نیست . به جای او در این تورBrett Hestla جایگزین می شود . در تابستان همین سال Stapp با خواننده لیمپ بیزکیت در گیر می شود که البته نوعی درگیری رسانه ای بود و خواننده لیمپ بیزکیت سخنان توهین آمیزی در خلال فستیوال تابستانی Rock-Radio (که هر دو گروه در آن فستیوال اجرا داشتند )به Stapp می زند . Hestla تا اتمام تور می ماند و برای ریکود آلبوم آخرشان Mark Tremonti تصمیم می گیرد تا پارت های بیس گیتار را خودش انجام دهد .

کرید یک گروه راک مدرن است . خیلی از مردم فکر می کنند کرید یک گروه راک مسیحیChristian) Rock) است چرا که ترانه های آنها شامل مفاهیم اعتقادی و روحانی است . مرد شماره یک گروه یعنی Scott Stapp در این مورد می گوید : نه , ما یک گروه راک مسیحی نیستیم . یک گروه راک مسیحی طرفداران خود را به سمتی هدایت می کند که همان جهت اعتقادات مذهبی گروه است در حالیکه ما چنین رسالتی نداریم !

Scott Stapp - Psychedelia Music E-Zine

بیوگرافی مختصر خواننده گروه Scott Stapp :

Scott Alan Stapp با نام اصلی Anthony Scott Flippen روز هشتم آگوست سال 1973 در شهر اورلاندو در ایالت فلوریدای آمریکای شمالی به دنیا آمد . او خواننده و نویسنده (نویسنده شعر) است و یکی از موسسان کرید . او بخاطر داشتن اعتقادات قوی مسیحی شناخته شده و مشهور است و غالبآ این اعتقادات در اشعار او منعکس می شوند . پس از دبیرستان به دانشگاه ایالتی فلوریدا می رود و مشغول تحصیل در رشته حقوق می شود اما عاقبت به موسیقی روی می آورد . والدین او مخالف موسیقی راک اند رول بودند و روی آوردن او به موسیقی راک ستیزی با والدین ضد راکش بود . او به کالج Lee College در Cleveland ایالت تنسی رفت اما بخاطر مصرف ماری جوانا از آنجا اخراج شد . او یک آلبوم سولو با نام The Great Divide در آمریکای شمالی در تاریخ 22 نوامبر 2005 منتشر کرده است .

Discography

  • آلبوم ها

Weathered آخرین آلبوم رسمی منتشر شده توسط گروه است . این آلبوم در نوامبر سال 2001 روانه بازار شد .

Human Clay دومین آلبوم رسمی منتشر شده توسط گروه است . این آلبوم در سپتامبر سال 1999 روانه بازار شد .

My Own Prison اولین آلبوم رسمی منتشر شده توسط گروه است . این آلبوم در آگوست سال 1997 روانه بازار شد .

  • ترانه ها

» Bullets « _ 2002

» My Sacrifice « _ 2001

» Are You Ready ? « _ 2000

» With Arms Wide Open « _ 2000

» What If « _ 2000

» Higher « _ 1999

» One « _ 1998

» What’s This Life For « _ 1998

» Torn « _ 1998

» My Own Prison « _ 1997

  • ساوند تراک ها

» Bound & Tied « برای فیلم Dead Man On Campus

» I’m Eighteen « برای فیلم The Faculty

» Wrong Way « برای فیلم The End Of Days

» Is This The End « برای فیلم Scream3

» Pity For A Dime «

» Jailbait«

  • بقیه

ورژن آکوستیک از آلبوم My Own Prison

» Roadhouse Blues « از The WBCN «98 Naked CD

» Riders On The Storm « از Woodstock Vol. 1 – The Red Album

« The Music Of The Doors « از Stoned Immaculate

FAQ

در این بخش ترجمه بخش F.A.Q (Frequently Asked Questions ) از سایت رسمی گروه کرید را خواهید خواند . در واقع در این بخش سوالاتی را که مکررآ در مورد گروه مطرح می شوند به همراه جواب آنها خواهید یافت . در این مورد سعی شده است سوالات مهم انتخاب شوند .

سوال : کرید چه زمانی تشکیل شد ؟

جواب : کرید در Tallahassee و در سال 1995 تشکیل شد و شروع به کار کرد .

سوال : نام گروه چگونه انتخاب شد ؟

جواب : بیسیست سابق گروه یعنی برایان مارشال این نام را برگزید .

سوال : کرید چند آلبوم منتشر کرده است ؟

جواب : گروه سه آلبوم رسمی دارد که به ترتیب از آخر

Weathered آلبوم سوم است که در بیستم نوامبر سال 2001 منتشر شده است . این آلبوم نامبروان شد و هشت هفته متوالی در صدر بود و موفق به کسب 5 جایزه پلاتینیوم شد .

Human Clay آلبوم دوم گروه است که در بیست و هشتم سپتامبر سال 1999 منتشر شده است . این آلبوم نیز نامبروان شد و به مدت دو هفته در صدر بود و موفق به کسب 10 جایزه پلاتینیوم شد . My Own Prison نخستین آلبوم کرید در اصل بطور مستقل توسط کمپانی شخصی گروه ( معروف به Blue Collar Records ) منتشر شد . این آلبوم دوباره توسط کمپانی Wind Up Records در آگوست 1997 با میکسی متفاوت و کمی کار هنری متفاوت منتشر شد . این آلبوم موفق به کسب 5 جایزه پلاتینیوم شد . شایان ذکر است که از دو آلبوم اول گروه در کل 20 میلیون کپی در سرتاسر جهان به فروش رفته است که در نوع خود رکود جالبی به شمار می رود .

سوال : چه الهامی پشت آهنگ My Own Prison وجود داشت ؟

جواب : وکالیست Scott Stapp می گوید : » من این آهنگ را موقعی از زندگی ام نوشتم که متوجه شده بودم که نمی توانم برای موقعیتی که در آن هستم به سرزنش و ملامت دیگران بپردازم . من والدین خود , خدا و هر کسی را که می یافتم را مقصر می دانستم . از اینرو من My Own Prison را خلق کردم که کمک شایانی به من در حرکت به جلو و اتخاذ تصمیمات درستر کرد . در واقع من فهمیدم که اگر می خواهم بهتر باشم این خودم و تنها خودم هستم که باید تغییر کنم . «

سوال : کدامیک از اعضای گروه در نوشتن آهنگ ها سهم دارند ؟

جواب : تمام آهنگ ها و لیریک ها توسط وکالیست Scott Stapp و گیتاریست Mark Tremonti نوشته می شوند .

سوال : آیا آهنگی از کرید وجود دارد که در این سه آلبوم نباشد ؟

جواب : ساوند تراک ها که در بالا به آن اشاره شد . ضمنآ ورژنی آکوستیک از آلبوم My Own Prison . آهنگ I’m Eighteen که در اصل متعلق به آلیس کوپر است و توسط کرید کاور شد و ضمنآ ساوند تراک The Faculty نیز هست . همچنین آهنگ Young Grow Old که در آلبوم Human Clay که در اروپا و ژاپن منتشر شد موجود است . آهنگ To Whom It May Concern و Higher ( در انتشار اروپائی ) . یک CD ویژه از آهنگ With Arms Wide Open که شامل 3 ورژن از ویدئوی آهنگ است همچنین یک ورژن آکوستیک از این آهنگ ور در انتها آهنگ To Whom It May Concern که در ساوند تراک فیلم Scorpion King مشاهده شد .

سوال : عکس پشت جلد آلبوم My Own Prison عکس چه کسی است ؟

جواب : وکالیست Scott Stapp : » عکس یکی از دوستان دوران کالج به نام جاستین . برادر مارک – Dan– این عکس را برای یک کلاس فیلم گرفته بود ما از آن خوشمان آمد و تصمیم گرفتیم تا آن را در کاور آلبوم استفاده کنیم . فکر می کنم که این عکس نمایانگر احساس آلبوم است . «

سوال : آیا کرید ویدئویی ( موزیک ویدئو ) دارد ؟

جواب : کرید سه ویدئو از Weathered منتشر کرده است :

My SacrificeBullets و One Last Breath

از آلبوم Human Clay این ویدئو ها را منتشر کرده است :

HigherWhat If و With Arms Wide Open

و از آلبوم My Own Prison ویدئو های زیر را منتشر کرده است :

My Own PrisonTorn و What’s This Life For

سوال : اعضای گروه دوست دارند به چه موزیک هایی گوش کنند ؟

جواب : Scott Stapp : ما به موزیک های متفاوتی گوش می دهیم . Led Zeppelin , Doors , Tool , Metallica , Slayer , Lynyrd Skynyrd , Eagles , Garth Brooks , Tea Party , U2 , Otis Redding , Bad Company , Beatles و غیره

سوال : چرا ریکورد My Own Prison را از Blue Collar به Wind Up تغییر دادید ؟

جواب : Scott Stapp : خوب , Blue Collar Records یک Label بود که گروه آن را بوجود آورد قبل از اینکه با یک کمپانی بزرگ قرارداد امضا کند . ما می خواستیم که My Own Prison را خودمان منتشر کنیم اما به سرعت فهمیدیم که پولی نداریم حتی چگونگی کار را هم نمی دانستیم و کسی را نداشتیم که آلبوم را در کل کشور پخش کند . عقد قرارداد با Wind Up بهترین تصمیمی بود که گروه تاکنون اتخاذ کرده است .

سوال : آنها در پیش زمینه آهنگ Ode چه می گفتند ؟

جواب : Scott Stapp : » این یک راز است که می خواهیم آن را به گور ببریم ….. متآسفم …… این چیز مربوط به گروه است . «

سوال : چه سازها و تجهیزاتی توسط گیتاریست Mark Tremonti و درامر Scott Phillips استفاده می شود ؟

جواب :

MARK TREMONTI’S RIG:

Guitars:
P R S
Mark Tremonti Custom Model
Modified McCarty Soapbar Model
Tobacco Sunburst McCarty Model
Emerald Green Model

Amps:
Mesa/Boogie
Triple Rectifier head w/ Fender 2×15 Dual Showman Cabs
Dual Rectifier
4×12 Boogie Cabs
Fender Twin Reverb «Blackface»

Effects:
TC Electronics Tube Force
Bad Horsie Wah
Phaser

SCOTT PHILLIPS› DRUM SET-UP:

Drums:
Premier Signia
22″ x 18″ Bass Drum 14″ x 7″ Snare
10″ x 8″ Tom
12″ x 9″ Tom
14″ x 14″ Floor Tom

Cymbals:
Zildjian
16″ A Custom Crash
14″ Quick Beat Hi-Hats
8″ K Splash
18″ Z Custom Medium Crash
10″ K Splash
18″ Z Custom Rock Crash
22″ Ping Ride
18″ Oriental China Trash

Awards :

گروه کرید موفقیت های زیادی داشته و جوایز بسیاری را بدست آورده است . در این قسمت من این موفقیت ها و جایزه ها را در 3 بخش می آورم :

بخش اول : فروش آلبوم های گروه و جوایز پلاتینیوم .

بخش دوم : رکورد هایی که گروه کرید برجای گذاشته است .

بخش سوم : جوایز متعدد اهدا شده به گروه در مراسم مختلف .

بخش اول : فروش آلبوم های گروه و جوایز پلاتینیوم

این بخش را قبلآ بطور مفصل در قسمت FAQ آورده ام . فقط باید اضافه کنم آلبوم Human Clay از لحاظ فروش در لیست 100 آلبوم پر فروش همه تاریخ ( همه زمان ها ) قرار دارد و اینکه کرید 23 میلیون کپی از آلبوم های خود ( تنها 3 آلبوم ) را در آمریکای شمالی فروخته که نوعی رکورد در آمریکای شمالی است و فروش آلبوم های گروه در سرتاسر جهان بسیار بسیار بیشتر از این عدد است .

بخش دوم : رکورد هایی گروه کرید برجای گذاشته است

1. اولین گروه راک در دنیا است که از یک آلبومشان چهار تراک نامبروان شد .

2. آهنگ Higher این گروه 18 هفته در صدر بیلبورد بود این یک رکورد محسوب می شود که تاکنون توسط هیچ گروهی در سبک های گوناگون شکسته نشده است .

3. کرید 7 تراک نامبروان از آلبوم های متوالی خود داشته است .

4. آلبوم Weathered گروه در بیلبورد نامبروان بود ( 1# ) و 8 هفته در این مکان بود . کرید این رکورد را با گروه بزرگ Beatles شریک است .

5. ویدئوی آهنگ With Arms Wide Open توسط VH1 بعنوان نود و دومین ویدئوی برجسته ای که تاکنون ساخته شده برگزیده شد .

بخش سوم : جوایز متعدد اهدا شده به گروه در مراسم مختلف

· Billboard

گروه راک سال : 1998 و 1999 و 2000 ( 3 جایزه )

گروه سال از بیلبورد کاتالوگ : 2001

تراک راک سال : 1999

گروه سال : 2002

· Grammy

بهترین آهنگ راک برای With Arms Wide Open : 2001

· Radio Music Award

آهنگ راک سال برای With Arms Wide Open :2000

گروه راک سال : 2001

· VH1 Award

‹Welcome To The Big Time› (Best Newcomer) : 2000

‹2 for 2› (2 hit albums in a row) : 2000

گروه سال : 2000

آهنگ سال : Higher 2000

آلبوم سال : 2002

· American Music Award

آلبوم برگزیده سال : Human Clay 2001

گروه برگزیده آلترناتیو : 2001 و 2003 ( 2 جایزه )

گروه برگزیده راک : 2003

· People’s Choice Award

انتخاب مردمی گروه برگزیده : 2003

· NARM

بهترین فروش ریکورد راک : آلبوم Human Clay 2001

بهترین فروش آلبوم برای آلبوم Human Clay 2001

بهترین ساختار برای آلبوم Human Clay 2001

· Catalog

آلبوم سال : 2002

گروه سال : 2002

برداشت از مطالب این وبلاگ تنها با ذکر این وبلاگ به عنوان منبع مجاز است .

از آنجائی که صفحه لینک های این وبلاگ مجزا است و بصورت شخصی مدیریت می شود لذا کسانی که مایل به تبادل لینک هستند لینک این وبلاگ را اضافه کنند و سپس در قسمت نظرات این موضوع را اعلام کنند تا در اسرع وقت لینک آنها به صفحه لینک های این وبلاگ اضافه شود . از حسن توجه شما نسبت به این وبلاگ و همراهیتان با آن کمال تشکر را دارم .

تا آپدیت بعدی فعلآ …………………………