Ill Nino Part I

This Post : Ill Nino Band

Ill Nino Band - Psychedelia Music E-Zine

Part I

Brief Information

. 1

Background

. 2

About Members

. 3

Formers

. 4

Discography

. 5

Criticism

. 6

 

 

 

Brief Information


Ill Nino:

Band Name

2000:

Formed

New Jersey – CA – USA :

From

Dave Chavarri ( Drums ):

Members

Jardel Martins Paisante ( Guitar )

Cristian Machado ( Vocals )

Daniel Braga Soares Couto ( Percussion

Lazaro Pina ( Bass )

Ahrue Luster ( Guitar )

Active:

Status 

 

Background

قصد داشتم یک بیوگرافی کامل از گروه در این قسمت قرار دهم ولی بیوگرافی مذکور بسیار طولانی بود و پر از حاشیه های غیر لازم بود که دانستن یا ندانستن آنها چیزی را عوض نمی کرد ولی در عوض پیش زمینه ای از گروه و پیشینه آنها گذاشتم امیدوارم مجموعه این پست و در کل مطالب این وبلاگ برای شما عزیزان مفید واقع شود .

گروه Ill Nino تحت تآثیر موسیقی گروه Soulfly با حال وهوای هوی متال بوجود آمد و شباهت هائی چند از لحاظ سبک و صدا با Soulfly داشت . جالب توجه ترین شباهت آنها متآثر شدن موسیقی آنها توسط موسیقی آمریکای جنوبی است یعنی شما براحتی می توانید صدای پرکاشن را که البته به سبک موسیقی آمریکای لاتین اجرا می شود در موسیقی گروه پیدا کنید . تفاوت اصلی بین Ill Nino و Soulfly یکی تفاوت در نوع خوانندگی دو وکالیست است و دیگری تفاوت در نوع نوازندگی گیتار . Ill Nino در نوازندگی گیتار بیشتر از Soulfly روی ملودی تمرکز می کند و می توان گفت اگر آهنگ های Soulfly را تک بعدی تعریف کنیم آهنگ های Ill Nino چند وجهی هستند . شما در آهنگ های این گروه ملودی های گوناگون و زیبائی می شنوید که کار آنها را از Soulfly متمایز می سازد . آنها همچنین از ملودی های گیتار کلاسیک و پرکاشن قبیله ای برزیل تا حد استاندارد استفاده می کنند . در اکثر آهنگ ها شما با این موضوع برخورد می کنید یعنی در عین سرعت به یکباره آهنگ می خوابد و با نوای گیتار کلاسیک و نت های زیبای سنج درامز ادامه می یابد . نکته بارز موسیقی گروه Ill Nino این است که شما براحتی در می یابید که به موسیقی گروهی گوش می دهید که از منطقه آمریکای جنوبی برخاسته است . وکالیست نوع خواندن خود را به کرات تغییر می دهد و از یکنواختی آن می کاهد . یکی از استایل های خواندن وکالیست شبیه به خواندن Max Cavalera است ( اگر شباهتی بین این دو گروه باشد یکی همین مورد است ودیگری اینکه هر دو گروه از آمریکای جنوبی آمده اند !!! ) ولی در کل شما وقتی به موسیقی Ill Nino گوش می دهید یاد Soulfly نمی افتید چرا که موسیقی Ill Nino دارای شناسنامه است . سبک گروه NU Metal است ( در بعضی سایت ها سبک گروه را Aggressive NU Metal نیز ذکر کرده اند ) اما بعضی اوقات چیز هائی می شنوید که ربطی به NU Metal ندارد مثلآ ملودی های Thrash Metal و Heavy Metal . بعضی ها تصور می کنند که گروه دو وکالیست دارد اما آنها تصوری اشتباه دارند و هر دو صدا مربوط به یک وکالیست است البته در دو استایل متفاوت در خوانندگی . با اینکه وکالیست صدای بسیار قدرتمندی ندارد ( در مقایسه با وکالیست های بزرگ موسیقی متال ) اما در اجراهای زنده تمام سعی خود را می کند تا اجرایش به صدای اورجینال ضبط شده در استودیو نزدیک باشد به همین دلیل وکالیست فشار زیادی را در اجراهای زنده متحمل می شود.

آنها نام گروه را در ابتدا El Nino گذاشتند ولی چون این نام قبلآ توسط گروهی دیگر انتخاب شده بود نام گروه را به Ill Nino تغییر دادند . وکالیست Machado با آهنگ F.E. از گروه منحل شده 40 Below Summer و آهنگ Battle Lines از گروه E-Town Cocrete تواناهائی خود را به نمایش گذاشت . او همچنین آهنگ No Mas ( نویسنده این آهنگ Dino Cazares از گروه Fear Factory بود _ نویسنده وبلاگ ) از گروه Roadrunner United را اجرا کرده است .همچنین درامر Chavarri در آهنگ In The Fire از Roadrunner United که توسط Matt Heafy ( از اعضای گروه Trivium_ نویسنده وبلاگ ) نوشته شده بود وظیفه نوازندگی درامز را بر عهده داشت .

در تاریخ 15 ژوئن 2006 اعلام شد که گروه از کمپانی Roadrunner جدا شده است . Roadrunner ساپورت کننده گروهای معروفی چون Slipknot – Satyrcon – Nickelback – Stone Sour – Soulfly – Megadeth – Fear Factory و … است . 9 روز بعد آنها قراردادی با کمپانی Cement Shoes Records امضا کردند . همان کمپانی که آنها 5 تراک EP شامل 2 تراک جدید و 3 تراک کاور شده در آنجا ضبط کرده بودند . بر اساس اعلام سایت رسمی گروه جدائی آنها از Roadrunner دوستانه بوده ولی آنها احساس کرده بودند که در 2 آلبوم آخر به خوبی از سوی کمپانی حمایت و ساپورت نمی شدند . همچنین کمپانی Roadrunner Records قصد انتشار CD هائی با عنوان The Best Of Ill Nino را دارد که 12 سپتامبر 2006 منتشر خواهند شد و شامل 13 تراک از 3 آلبوم آنهاست . این CD ها در اروپا منتشر نخواهد شد . 

About Members


این گروه تغییراتی را به لحاظ افراد عضو گروه به خود دیده که بعضی از این تغییرات موقتی و بعضی دیگر دائمی بوده است که نهایتآ به افرادی رسیده که اسامی آنها را در قسمت Members خواندید حال به این تغییرات بصورت مختصر می پردازم .

اسامی که در قسمت Members خواندید ترتیب اعضای گروه از دومین آلبوم رسمی گروه ( Confession – 2003 ) تا کنون است اما این ترکیب تغییراتی را به خود دیده تا به اینجا رسیده است در این قسمت در مورد اعضای قدیمی و جدید گروه صحبت می کنم و اطلاعات اندکی از هر کدام را در اختیار شما قرار می دهم .بیوگرافی مختصر اعضای فعلی گروه : 

 

1 . Dave Chavarri

درامر و متولد لیما پایتخت کشور پرو . او برای خود لقب Scorpio را انتخاب کرده که به معنای برج عقرب یا برج هشتم است . او بنیانگذار و به لیدر گروه است . او در گروههائی زیادی به نوازندگی درامز مشغول بوده که از آن جمله می توان به گروههای زیر اشاره کرد :

 

M.O.D – Pro Pain – Merauder – Laaz Rockit – Soulfly – Great Sense Of Humor

 

او زبانهای انگلیسی و اسپانیائی را به روانی صحبت می کند . متولد سال 1967 میلادی است . او در ساخت هر سه آلبوم گروه شرکت داشته است .

 

 

 

 

2 . Jardel Martins Paisante

گیتاریست گروه که متولد پنجم اکتبر سال 1977 میلادی در کشور برزیل است . او هفت سال است که به آمریکا آمده است . او ساکن شهر Belo Horizonte بوده یعنی همشهری Max Cavalera خواننده گروه Soulfly بوده شهری که نزدیک ریودژانیرو است . زبانهای انگلیسی و پرتقالی را به روانی صحبت می کند و در ساخت هر سه آلبوم با گروه بوده است .

 

 

 

 

3 . Cristian Machado

وکالیست گروه که ملقب به Leo ( برج اسد ) است و متولد شهر ریو دژانیرو از کشور برزیل . او در برزیل و ونزوئلا بزرگ شد . او زبانهای انگلیسی و اسپانیائی را به خوبی و پرتقالی را دست و پا شکسته صحبت می کند . متولد سال 1974 میلادی است و در گروههای La Familia و Headclamp هم عضو بوده است . او نیز در ساخت هر سه آلبوم حضور داشته است .

 

 

 

 

4 . Daniel Braga Soares Couto

پرکاشنیست گروه ملقب به Cancer (برج سرطان ) متولد برزیل . او در آلبوم دوم گروه به شیوه آمریکای لاتین و با حال وهوای قبیله ای به نوازندگی پرکاشن پرداخت . او در ساخت دو آلبوم آخر گروه حضور داشته است .

 

 

 

 

5 . Ahrue Luster

گیتاریست گروه و ملقب به Virgo ( برج سنبله ) و متولد آمریکای شمالی و کالیفرنیا . او در یکی از تورهای گروه در آمریکا به آنها پیوست و گروه دلیل جذب او را این گونه بیان کرده اند : او بهترین است !!! . او مدتی در گروه Machine Head عضو بوده است . او در ساخت دو آلبوم آخر همراه گروه بوده است .

 

 

 

 

6 . Lazaro Pina

بیسیت گروه متولد نیویورک سیتی است و دومین آمریکائی گروه . لقب او Pisces ( برج حوت ) است . او متولد نیویورک نیست ولی آنجا بزرگ شده است . گروه پیش تولید آلبوم اول را در استودیوی شخصی او ضبط کردند . رشته دانشگاهی او مهندسی بوده است و شب و روز قبل از رفتن به رختخواب کتاب های Charles Bukowski را می خواند . او در ساخت هر سه آلبوم گروه حضور داشته است .

 

 

 

افراد اضافه شده :

 

 

1 . Omar Clavijo

او برای دو آلبوم اول نقش کیبوردیست را ایفا کرده است و اکنون عضو گروه نیست .

 

 

اعضای قبلی گروه :

 

 

1 . Marc Rizzo

گیتاریست که جای او را Luster گرفت . او در دو آلبوم اول حضور داشت و نوازنده لید گیتار الکتریک و گیتار فلامنکو ( اسپانیائی ) بوده است و سال 1977 میلادی در نیو جرسی آمریکا به دنیا آمده است .

 

 

 

 

2 . Roger Vasquez

نوازنده پرکاشن که جای او را Couto گرفت . در دو آلبوم اول حضور داشته است .

 

 

 

3 . Jorge Rosado

وکالیست سابق گروه که جای او را Machado پر کرد ( در سال 2000 ) . او پس از ترک Ill Nino به گروه Merauder پیوست . او قبل از Ill Nino در گروه Full Contact حضور داشته است .

 

 

 

 

 

Formers

بنیان گذاران اصلی گروه چهار نفر بودند که اکنون یک نفر از آنها عضو گروه است و او کسی نیست جز درامر Dave Chavarri . بقیه بنیان گذاران گروه به ترتیب Marc Rizzo وRoger Vasquez و Jorge Rosado بودند .

 

 

 

 

 

 

Discography ( Albums & EPs )

Ill Nino EP :

Album Tittle

2000 – Only USA :

Release Date

Self – Released :

Label

Unknown :

Chart Positions

Unknown :

Album Sales

Unknown :

SinglesRevolutionRevolution :

Album Tittle

2001 – Septamber 18 In USA :

Release Date

Roadrunner Records :

Label

28 :

Chart Positions

320,000 :

Album Sales

God Save Us , What Comes Around , Unreal , Liar :

SinglesConfession :

Album Tittle

2003 – October 8 In USA :

Release Date

Roadrunner Records :

Label

37 :

Chart Positions

400,000 :

Album Sales

How Can I Live , This Time’s For Real , Cleansing :

SinglesOne Nation Underground :

Album Tittle

2005 – Septamber 27 In USA :

Release Date

Roadrunner Records :

Label

101 :

Chart Positions

130,000 :

Album Sales

What You Deserve , This Is War, My Resurrection :

Singles

The Best Of Ill Nino :

Album Tittle

2006 – Septamber 12 In USA :

Release Date

Roadrunner Records :

Label

? :

Chart Positions

? :

Album Sales

? :

Singles

Criticism

قضاوت افراد و گروهها درباره Ill Nino

برایان از گروه 68 Red : اگر مجبور باشم آهنگ گروهی را کاور کنم آنها Swiyched و Ill Nino خواهند بود . هر دو گروه را دوست دارم .

چارلی از گروه Anthrax : با Ill Nino هنگ می کنم !!! . آنها بچه های بزرگی هستند !!! . برایان از گروه Bad Religion : ببخشید , هیچ چیزی از آنها نمی دانم . گرگ از گروه Bad Religion : هرگز به موسیقی آنها گوش نداده ام ولی مدیر انها را می شناسم . دن از گروه Biohazard : دوستشان دارم . گروه Pantera : Pantera از NU Metal متنفر است . کوری تیلور از گروههای Slipknot/Stone Sour : موزیکی که از آنها شنیدم واقعآ خوب بود . مکس کاوالرا از گروه Soulfly : از بین گروههای جدید ار آنها خوشم می آید . در واقع آنها به Soulfly شبیهند و فکر می کنم این جالب باشد . آنها از آنچه انتظار داشتم بهترند . فکر می کنم که اگر Soulfly پسری داشته باشد آن Ill Nino است !!! . مایکی از گروه Soulfly : آنها را تاسر حد مرگ دوست دارم ولی فکر نمی کنم آنها بچه ما باشند !!! . آنها گروهی دیگر و مستقلند با ویژگی های برزیلی در موسیقیشان . شاون از گروه Soil : واقعآ آنها را دوست دارم و فکر می کنم آنها یکی از بهترین گروهها هستند . جیم از گروه Chimaira : آنها دوستان خوبی برای من هستند . مارک از گروه Chimaira : آنها بهترین گروه در اجرای زنده هستند . فکر می کنم موسیقی آنها در اجرای زنده خیلی از CD آنها بهتر است .

برداشت از مطالب این وبلاگ تنها با ذکر این وبلاگ به عنوان منبع مجاز است .

از آنجائی که صفحه لینک های این وبلاگ مجزا است و بصورت شخصی مدیریت می شود لذا کسانی که مایل به تبادل لینک هستند لینک این وبلاگ را اضافه کنند و سپس در قسمت نظرات این موضوع را اعلام کنند تا در اسرع وقت لینک آنها به صفحه لینک های این وبلاگ اضافه شود . از حسن توجه شما نسبت به این وبلاگ و همراهیتان با آن کمال تشکر را دارم . این پست در آپدیت بعدی ادامه خواهد یافت .

تا آپدیت بعدی فعلآ …………………………

Advertisements