Cold Band

Cold Band

 

 

Bnad

Brief Information

Band Name : Cold

Formed : 1996

Form : Jackson Ville – FloridaUSA

Members : Scooter Ward (Vocals)

Matt  Loughran (Guitar)

Jeremy Marshall (Bass)

Sam Mc Candless (Drums) Status : Active

Biography

پس از طلوع راک آلترناتیو گروههای متعددی تمرکز خود را معطوف به انرژی منفی شان کردند تا آهنگ هایی مغرضانه خلق کنند که با گیتار لاین های پیچیده و صدای دردناک وکالیست طنین انداز می شد. افسردگی و عجز حالات احساسی گروههای آن برهه از زمان شد. صحنه موسیقی مملو از گروههایی شد که به ناامیدی و یأس تظاهر می کردند. امروزه در عصری که این گونه موسیقی کهنه شده هنوز هم گروههایی وجود دارند که درد و غصه درونشان را بر می گزینند. یکی از این گروهها، گروه Cold است که برخاسته از منطقه جکسون ویل از ایالت فلوریدای کشور آمریکاست . در حالیکه گروههای آلترناتیو با ریف های سنگین خود غرق در دردهایشان بودند Cold از تاریکی لذت می برد. وکالیست گروه Scooter Ward می گوید: » من در تاریکی خوشحالم. من از مدت ها پیش بینشی منفی دارم و تنها راهی که بتوانم چیزی را مشاهده کنم این است که تنها باشم. من فقط دوست دارم آهنگ هایی بنویسم که نمایانگر احساسات درونی ام باشد. »

آلبوم اول گروه که به نام گروه نامگذاری شده بود دیدگاه نیهلیستی گروه را آشکار کرد. این آلبوم شامل بیت های سنگین , گیتار لاین های پیچیده و ریتم های مواج و خشن بود که با صدای زجر آور خواننده همراهی می شد. Ward می گوید : » ما نه فقط از موسیقی Heavy بلکه از چیزهای زیادی تأثیر می پذیریم. ما از گروههای Tool و Black Sabbath خوشمان می آید اما همچنین از Radiohead و حتی Sarah Mc Lachlan نیز خوشمان می آید. در حالیکه بزرگ و بزرگتر می شدم در مود گروههایی نظیر The Cure و Depeche بودم در حالیکه Sam در مود گروههای Kiss و Sabbath بود. موسیقی ما فقط آمیخته ای از علایق ماست. » شما می توانید به Cold تهمت منفی نگر بزنید اما هیچ کس اصلاً نمی تواند آنها را سطحی و بی احساس بنامد. Cold گروهی است که از نمایش موسیقی واقعی اش هراسی ندارد.

ریشه های گروه به دهه 80 میلادی بر می گردد. زمانیکه Ward و Mccandless (درامر) یکدیگر را در دبیرستان ملاقات کردند. این دو نفر قبل از اینکه Jeremy Marshall (بیسیست) را پیدا کنند گروههای مختلفی در گاراژ تشکیل داده بودند. زمانیکه Scooter و Sam پا به 21 سالگی می گذاردند، Terry (گیتاریستی که در حال حاضر عضو گروه نیست) به آتلانتا می رود همانجایی که آنها گیتاریست Kelly Hayes را به چنگ آورده بودند. آنها نام گروه را Grundig می گذارند. سپس گروه دست به اجراهای زیادی از سبک های مختلف متال می زند که نمی تواند Ward را جذب کند و به همین علت وی در سال 1996 به منطقه جکسون ویل بر می گردد و به تنهایی به نوشتن آهنگ می پردازد. چندی بعد Ward، Fred Durst (خواننده فعلی گروه Limp Bizkit ) را که یکی از طرفداران Grundig بوده را ملاقات می کند. این دو به سرعت با یکدیگر دوست می شوند . Durst به Ward پیشنهاد می دهد تا Ward از استودیوی خانگی او برای ساخت دموی خود استفاده کند. پس از آن Durst دموی Ward را پیش تهیه کننده معروف Ross Robinson می برد و Ross فوراً پیشنهاد تولید یک آلبوم کامل را می دهد. Ward پس از این وقایع می گوید: » همه چیز به یکباره دور من جمع شد. ما شروع به اجرای موسیقی کردیم و من می دانستم چیزهایی ثابت می ماندند تا اتفاق بیافتند. این اتفاقات تنها در حدود دو یا سه ماه اتفاق افتاد. »

Discography

2005

Album  Tittle : » A  Different  Kind  Of  Pain «

Release  Date : 2005-8-30

Track  Listing:

1 Back Home
2 Feel It in Your Heart
3 Anatomy of a Tidal Wave
4 A Different Kind of Pain
5 Another Pill
6 Happens All the Time
7 When Heaven’s Not Far Away
8 God’s Song
9 When Angels Fly Away
10 Tell Me Why
11 Ocean

Label : Lava Records

2003

Album  Tittle : » Year Of The Spider «

Release  Date : 2003-5-13

Track  Listing:

1. Remedy
2. Suffocate
3. Cure My Tragedy (A Letter to God)
4. Stupid Girl
5. Dont Belong
6. Wasted Years
7. Whatever You Became
8. Sad Happy
9. Rain Song
10. Day
Seattle Died
11. Change the World
12. Black Sunday
13. Kill the Music Industry

Label : Interscope Records

 

2000

Album  Tittle : » 13 Ways To Bleed Onstage«

Release  Date : 2000-9-12

Track  Listing:

1. Just Got Wicked
2. She Said
3. No One
4. End of the World
5. Confession
6. It’s All Good
7. Send in the Clowns
8. Same Drug
9. Anti-Love Song
10. Witch
11. Sick of Man
12. Outerspace
13. Bleed

Label : Interscope Records

1998

Album  Tittle : » Cold«

Release  Date : 1998-6-2

Track  Listing:

1. Go Away
2. Give
3. Ugly
4. Everyone Dies
5. Strip Her Down
6. Insane
7. Goodbye Cruel World
8. Serial Killer
9. Superstar
10. Switch
11. Makes Her Sick

Label : Interscope Records

 

Latest Album Cover

Review  Of  Making  Latest  Album

» A  Different  Kind  Of  Pain «

هیچ کس نمی توانست آشوب و غوغای درون اعضای گروه را که در دو سال اخیر (دو سال قبل از انتشار آلبـوم آخر) رخ داد  را پیش بینـی کند. پیرو موفقیت دو آلبوم قبلی آنها یعنی آلبوم های 13 Ways  To  Bleed  On  Stage به سال 2000 و Year  Of  The  Spider به سال 2003 ، دورنمای گروه روشن بود. هر دو آلبوم موفق شده بودند و گروه نمایش متعددی در تلویزیون داشتند و تورهای گسترده ای با گروههایی نظیر Marilyn Manson ، Godsmack و 3 doors Down بر پا کردند. در سالهای طلایی موفقیتشان، آنها نمی توانستند ابرهای تیره را که از افق پدیدار می شدند مشاهده کنند. اختلافات با عوامل جاری با Geffen منجر به تیرگی روابط درون گروه شد و Cold بدنبال یک کمپانی جدید رفت. وکالیست Ward با مشکلاتی شخصی دست و پنجه نرم می کرد. در اواسط تور با اوانسنس گیتاریست Terry Balsamo به اوانسنس پیوست و جای Ben Moody را پر کرد. (Ben Moody تقریباً همه کاره گروه Evanescence بود که پس از اختلاف با Amy Lee وکالیست گروه را ترک کرد). وقتی تور آنها به پایان رسید آینده گروه روی هوا بود. وقتی گروه به خانه (جکسون ویل) برگشت وکالیست Ward متوجه شد خواهر کوچکترش مریض شده است. پس از مدتی Ward متوجه می شود بیماری خواهرش سرطان است. Ward در عمیق ترین حالات افسردگی تصمیم گرفت به موسیقی برگردد و با کمک در امر Mc Candless شروع به نوشتن آهنگ هایی کرد که بعداً آلبوم آخر گروه را تشکیل داد. این ترانه ها همانا نوعی متفاوت از درد بودند. (A  Different  Kind  Of  Pain) .

 

Ward

Ward می گوید: » پروسه ساخت این ریکورد نه تنها درباره تاریکی و دید تاریک ما نبود بلکه این ریکورد زندگی همه ما را تغییر داد. هر که دراطراف ما بود و به نوعی در این ریکورد نقش داشت (هر چند اندک) بوسیله این ریکورد تغییر کرد. »

Ward اضافه می کند: » ما به محل تمرین مان در جکسون ویل رفتیم اما آنجا برای نوشتن آهنگ ها راحت نبودیم در این حین خواهرم متوجه می شود که به سرطان مبتلا شده است. او واقعاً دوران بدی را سپری می کرد. بنابراین تجهیزات گروه را به خانه والدینم منتقل کردیم و این ریکورد را در اتاق Jen (خواهر Ward )، جایی که او در آنجا بزرگ شده بود، نوشتیم. ما به سرعت در آن اتاق مشغول شدیم و بسیار فعال و سخت عمل می کردیم به طوری که روزی دو تا سه آهنگ می نوشته و می ساختیم. »

Sam Mccandless

Mc Candless می گوید : » این ریکورد مجموعاً شیوه متفاوتی از نگارش آهنگ برای ما بود ( در مقایسه با بقیه ریکوردهایمان). تمرکز کردن آسان است. کل آلبوم راجع به این موضوع است. مهم این نیست که شما چطور در زندگی بد می آورید مهم غلبه کردن بر مشکلات است. ما از عمق تاریکی به نور آمدیم و برای ما این ریکورد قوی ترین ریکوردی است که تاکنون انجام داده ایم. » هر چند که اولویت اصلی برای عنوان آلبوم جدید عنوان » The Calm That Killed The Storm » بود اما این امر محقق نشد و اعضای گروه تصمیم گرفتند مجموعه آهنگ های نوشته شده دارای تفسیر کلی باشند و آهنگ ها فقط درباره گروه نباشند.

Ward در مورد طرفدارانشان می گوید: » ما واقعاً با طرفدارانمان در تماس بودیم. یکی از طرفدارنمان بطور آنلاین با من تماس گرفت و گفت که که مادرش دائم الخمر است و پدرش او را به شدت کتک می زند به طوری که دنده هایش شکسته و به بیمارستان رفته و این در حالیست که این دختر 14 سال بیشتر نداشت. او برایم نوشت که می خواهد از این وضع خلاص شود. من به او گفتم اگر می خواهد با پلیس یا سرویس های خانواده و کودکان تماس بگیرم اما او گفت که کاری از دست من ساخته نیست زیرا مادرش همه چیز را انکار می کند. من به او گفتم که آهنگی برای او می نویسم و تمام تلاشم را می کنم و خود را در موقعیت او قرار می دهم تا بتوانم اوضاع و احوال او را کاملاً احساس کنم. به این ترتیب من نوشتن آهنگ » Tell Me Why » را به اتمام رساندم. می دانستم که راه مؤثری نیست. آن دختر می دانست که من این آهنگ را برای او نوشتم اما نمی توانست آن را بشنود و من فقط امیدوار بودم این کارم بتواند کمکی کند.»

استودیوهای Bearsville در نیویورک ضبط شد و تهیه کننده این کار Michael  Baskette بود. Ward درباره او می گوید: » Michael واقعاً می دانست ما از کجا آمده ایم » . Ward لبخند می زند و ادامه می دهد: «او می دانست چگونه صدای گیتاری می خواهیم و ما اکنون او را کاملاً می شناسیم و با او راحتیم. نوشتن آهنگ ها 6 ماه و ضبط آلبوم حدود 3 ماه طول کشید. » Mc Candless در ادامه صحبت های Ward اضافه می کند : » در همین ایام بود که ما قراردادی با Lava امضا کردیم. »

سپس Ward می گوید: » در همین ایام که ما کار را به اتمام رسانده بودیم متوجه شدیم حال Jen رو به بهبودی است این خبر واقعاً به من آرامش بخشید و به نظرم اگر هر مانعی در راهمان می بود ما می بایست این ریکورد را در اتاقjen می نوشتیم که نوشتیم. ما در تمام این مدت در فشار بودیم و زمانی که کار را انجام دادیم همه بهتر شدند. واقعاً عجیب است. انگار در تمام این مدت تحت نظر بوده ایم . من هرگز آدم مذهبی نبودم و به ارواح و فرشتگان و امثال این ها اعتقاد نداشتم ( که به نیهلیست بودن او بر می گردد) اما اتفاقاتی افتاد که حال ما به ریکورد جدیدمان افتخار می کنیم. من هرگز به این اندازه از بودن در این گروه احساس خوبی نداشته ام. انگار ما هدایت می شده ایم . من احساس تمرکز می کنم و خیلی خیلی به این ریکورد افتخار می کنم. برای کلد موسیقی است … » Ward مکث می کند و ادامه می دهد : » برای کلد موسیقی واقعیت است- التیام است- درمان است و من فکر می کنم هر کس، مهم نیست چند ساله، می تواند از آن تأثیر بپذیرد. »

یک نظر و یک پیشنهاد

به نظر من این آلبوم با دیگر آلبوم های گروه بسیار بسیار متفاوت است. بیس لاین های قوی، ملودی های گیتار جذاب، صدای فوق العاده Ward بعلاوه ریتم های جذاب و هنرمندانه باعث می شود که این آلبوم آلبومی فوق العاده باشد. بعد از دهه 70 و 80 که گروههای بزرگی در آن دهه ها فعالیت می کردند از دهه 90 به بعد در آلبوم اکثر گروهها تعداد آهنگ های زیبا به نسبت تعداد کلی آهنگ های آلبوم کم بوده است اما به جرئت می توانم بگویم تمام آهنگ های این آلبوم زیبا هستند و برخی از بقیه زیبا ترند. در واقع این آلبوم پر از احساس است. و اما پیشنهاد می کنم این آلبوم را گوش کنید اما بدقت زیرا ریتم  آهنگ ها کند است- اما زیبا است- و ممکن است شما در مود یک گروه سرعتی باشید و از این آلبوم لذت نبرید. اما مطمئن هستم بالاخره شما را راضی می کند. 

Advertisements